شهرخبر

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با مهر:

مجیدی ریسک بزرگی کرد/ استقلال از فرصت به دست آمده بهره نبرد

مجیدی ریسک بزرگی کرد/ استقلال از فرصت به دست آمده بهره نبرد

مهاجم پیشین استقلال با بیان اینکه دروازه بان جوان آبی پوشان عملکرد خوبی مقابل نساجی داشت گفت: مجیدی ریسک بزرگی کرد و از این کار متضرر نشد.

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تساوی استقلال برابر نساجی از هفته پنجم لیگ برتر گفت: آبی پوشان مقابل نساجی خوب نبودند. این تیم هنوز به هماهنگی کامل دست پیدا نکرده. بعضی از بازیکنان در حد و اندازه های همیشگی نبوده اند و با اینکه همه چیز به سود استقلال بود و این تیم می توانست با یک پیروزی داخل خانه، صدرنشینی خود را تداوم ببخشد اما این اتفاق رخ نداد و آبی ها با تساوی برابر نساجی به رده دوم سقوط کردند.

وی در مورد استفاده مجیدی از یک دروازه بان جوان گفت: علیرضا رضایی دروازه بان آینده داری است. مجیدی با وجود حسینی و مظاهری، ریسک بزرگی کرد که این گلر جوان را درون دروازه قرار داد اما رضایی با عملکرد خوبش برابر نساجی و اجازه گل نزدن به مهاجمان این تیم، جواب اعتماد سرمربی خود را به خوبی داد.

مهاجم پیشین استقلال در مورد ارزیابی فنی اش از عملکرد خطوط سه گانه استقلال گفت: سیاوش یزدانی در خط دفاع عملکرد خوبی داشت اما هنوز مدافعان استقلال ایراداتی دارند که باید هر چه زودتر برطرف شود. با توجه به بازیهای سختی که استقلال در پیش رو دارد هماهنگی مدافعان می تواند باعث موفقیت استقلال شود.

وی ادامه داد: در خط هافبک هنوز هم به یک بازی ساز نیاز است. رضاوند مقابل نساجی سردرگم بود و نتوانست انتظارات را برآورده کند. آبی ها باید با خط هافبک خود تمرینات بیشتری انجام دهند زیرا کمربند میانی استقلال باید محکم باشد تا حریفان نتوانند با غلبه بر خط هافبک، موقعیت گلزنی به مهاجمانشان بدهند.

چنگیز خاطرنشان کرد: خط حمله با وجود حضور یک بازیکن خارجی هنوز شرایط خوبی ندارد. مقابل نساجی چند موقعیت به راحتی از دست رفت و اگر این روند بخواهد ادامه پیدا کند کار برای استقلال در بازیهای آینده سخت خواهد شد.

وی در مورد دیدار روز چهارشنبه هفته جاری استقلال برابر گل گهر سیرجان گفت: جدال دو سرمربی که هر دو استقلالی هم هستند جذاب خواهد شد. به طور حتم این دو نفر نمی خواهند برابر یک دیگر بازنده باشند. استقلال می داند در سیرجان کار سختی در پیش دارد. آنها باید تا زمان باقی مانده نقاط قوت و ضعف حریف را به خوبی آنالیز کرده تا بتواند از آن استفاده و به پیروزی برسند. قلعه نویی هم نمی خواهد مقابل شاگردش بازنده باشد. او می خواهد در سیرجان با حمایت هواداران گل گهر حریف را شکست داده تا خود را به صدر جدول نزدیک کند.

وی در خصوص انتقاداتی که از علیرضا فغانی داور دیدار استقلال و نساجی صورت گرفته گفت: منصفانه آن است که قضاوت را به اهلش بسپاریم البته پنالتی نگرفته شده بسیار مشکوک بود و از این موارد بارها دیده شده که توسط داور پنالتی گرفته می‌شود اما بهتر است نظر نهایی را کارشناسان داوری بدهند.

چنگیز در پایان در خصوص حضور دوباره تماشاگران در ورزشگاه بعد از ۲۲ ماه گفت: بهترین اتفاق هفته پنجم آمدن تماشاگران به ورزشگاه بود. تیم های پرطرفدار می توانند با حضور هوادارانشان نتیجه را به نفع خود رقم بزنند اما از هواداران می خواهم که با ورود به ورزشگاه، پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده تا بتوانند تا پایان فصل با حضور در ورزشگاه تیم محبوبشان را تشویق کنند.