سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

سروش جمشیدی متولد 20 اسفند 1358 در تهران، بازیگر است. اصالتا یزدی است و پدرش از فعالان حرفه در تئاتر بود، مدتی در تهران نمایش کودک نیز کار کرده، او بسیار احساساتی است. سروش جمشیدی تصویر زیر را در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد. سروش جمشیدی با انتشار این عکس نوشت:

سکوت

سکوت واژه عجیب و‌غریبیست که خیلی وقتها برخلاف اسمش پر از حرف است
سکوت همیشه دلیل موافق بودن نیست
شاید دیگر حرفی برای گفتن
و یا جانی برای جنگیدن نباشد
سکوت فرار نیست
شاید قراریست بر دل بیقرار
ما اجازه نداریم در هر سکوتی
هر کاری که دلمان میخواهد بکنیم
هر حرفی که دلمان میخواهد بزنیم
ما چه میدانیم
حال و روز آنکه سکوت میکند
چیست
بر او‌چه گذشته و‌ میگذرد
ما اجازه نداریم درسکوتِ کسی
او را قضاوت‌ کنیم
هر چه میخواهیم به او نسبت دهیم
نفرینش کنیم
احساساتش را نادیده بگیریم
و او را بدترین آدم جهان بنامیم
سکوت زمانیست
برای اندیشیدن
برای مرور هر آنچه که بوده و هست
بدون محق دانستن خودمان
در کمال انصاف
و بدور از خودخواهی
خیلی وقتها آنقدر حرف داریم برای گفتن ولی ناامیدیم از درست شنیده شدن و‌
باور شدن
پس سکوت میکنیم
میسپاریم‌ به زمان
تا روزی که سکوتمان خوب شنیده شود
 

سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

 

بیوگرافی و زندگینامه سروش جمشیدی

سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

کمدین با حرکات و دیالوگ

سروش جمشیدی متولد 20 اسفند 1358 در تهران، بازیگر است. اصالتا یزدی است و پدرش از فعالان حرفه در تئاتر بود، مدتی در تهران نمایش کودک نیز کار کرده، او بسیار احساساتی است.

او می گوید:من کنکور با رتبه 9 وارد دانشگاه آزاد یزد شدم .اتفاقاً در رشته برق که انتخاب اولم بود، پذیرفته شدم، یک ترم را با درس های عمومی طی کردم تا این که در ترم 2 متوجه شدم روحیم فنی نیست و همچنان تمام فکر و ذکرم بازیگری بود در نهایت با پاس کردن 90 واحد و گرفتن فوق دیپلم دانشگاه را رها کردم .
سریال عطسه سکوی پرتاب وی بود، او در این سریال هم شناخته شد و هم به محبوبیت رسید، فعالیت خود با مهران مدیری را در سریال خانگی عطسه نیز ادامه داد و در سریال دورهمی نیز به ایفای نقش پرداخت. سروش جمشیدی بازیگر طنز با تکه کلام گل من در برنامه دورهمی در میان مردم گل کرد . جمشیدی درسریال مرز خوشبختی در نقش مجد به کارگردانی حسین سهیلی زاده را که نوروز 96 پخش گردید درکارنامه اش دارد.

سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

 

ازدواج سروش جمشیدی

وی متاهل است و دارای یک فرزند به نام سیاوش می باشد.
وی گفت :از همسرم تشکر میکنم و عاشق او هستم . به خاطر این هنوز برای من اتفاقی نیفتاده بود و همه جوره من رو تحمل کرد و او سالها سر کار می رفت و من در خانه بودم اما همیشه به من انگیزده و انرژی می داد و باعث می شد تا ماهها و روزهای بیکاری ام رو به خوبی سپری کنم و حال هم که شرایط تغییر کرده با هم به من انرژی می دهد.
جمشیدی در خصوص مشهور شدنش گفت :شهرت خیلی خانواده های ما را اذیت میکند و شرایط را برای ما سخت تر می کند.

سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

آغاز فعالیت هنری سروش جمشیدی

سروش جمشیدی اشاره به فعالیت هنری خود از سال 77 گفت:من پیش از سال 77 تئاتر کار می کردم و آن سال ها به دانشگاه یزد رفتم و به واسطه تئاتر وارد تلویزیون یزد شدم. در یزد در چند فیلم، مجموعه تلویزیونی و حتی در رادیو بازی کردم و همیشه ترجیحم کمدی بوده است.
 
 

اولین تئاتر سروش جمشیدی در کودکی

اولین باری که روی صحنه رفتم، حدوداً 6 ساله بودم .آن زمان پدرم در حرفه تئاتر کار می کرد و برای یکی از نمایش هایش، به یک پسر بچه نیاز داشت که از من خواست این نقش را اجرا کنم، اتفاقی که برای من در 6 سالگی رخ داد، باعث شد که به تئاتر علاقه مند شوم و سال های بعد عمرم را با عشق و علاقه به بازیگری سپری کنم.
من حتی در 8 سالگی، یک نمایشنامه 5 دقیقه ای نوشتم و آن را با هم کلاسی هایم در مدرسه اجرا کردم، اولین فیلمم را در دوره راهنمایی بازی کردم و جلوی دوربین فیلمی به نام فرشته ی سلامتی رفتم. آن زمان عوامل فیلم به مدرسه ما آمدند و از کسانی که توانایی بازیگری داشتند، تست گرفتند و من را به همراه چند نفر دیگر برای آن فیلم انتخاب کردند.

 

فعالیت سروش جمشیدی در رادیو

رادیو هم بودم و حتی نمایش های رادیویی نوشتم و اجرا کردم و در تلویزیون هم علاوه بر بازیگری، دستیار کارگردان هم بودم، خیلی خوب کار می کردم و در یزد چهره بودم .یادم می آید یک کاری به نام ماجراهای آقای پیله انجام دادیم که خیلی دیده شد 9 ماه هر شب آن مجموعه را به روی آنتن می بردیم مردم یزد بعد از آن اتفاقات، هنوز هم من را به اسم آقای پیله می شناسند.

سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

کار با رضا عطاران وصدا پیشگی

بعد از حضور در چند تله فیلم و تئاترچند سکانسی را در سریال متهم گریخت رضا عطاران ایفای نقش کرد، سپس بعنوان صداپیشه عروسکی بنام میدونه در مجموعه شادونه در سرزمین دونه ها و صداپیشه کلاغ در شادونه در سرزمین پرندگان فعالیت می کرد، بعد از ان هم چندین نقش در سریال ها و فیلم های بازی کرد اما زیاد به چشم نیامد.
 

 

آشنایی با مهران مدیری

 

در تله فیلم وحید حسینی دستیار خانم درخشان بودم که چون کار کمدی وروجک ها را از من دیده بود، به من گفت که آقای مدیری می خواهد یک کار تلویزیونی به نام در حاشیه بسازد و برای یک سری از نقش های جدید آن به بازیگر جدید احتیاج دارد، اگر مایل باشی من می توانم تو را به دستیار آقای مدیری معرفی کنم، چندان انگیزه ای نداشتم اما صحبت های خانم درخشان باعث شد که این کار را انجام دهم .او اولین بار با بازی در یک سکانس در مجموعه در حاشیه 1 وارد تلویزیون و پس از آن در سری دوم در حاشیه نقش او پررنگ تر شد . او همچنین در سریال عطسه به کارگردانی مهران مدیری که در شبکه نمایش خانگی توزیع میگردد به ایفای نقش پرداخته بودتا این که مدتی است به بازیگران بخش نمایش برنامه دورهمی ( در نقش قیمت ) مهران مدیری اضافه شده است و توانسته به خوبی شناخته شود و به پرطرفدارترین بازیگر این مجموعه تبدیل شود.
 
 
سروش جمشیدی در دورهمی مهران مدیری

گریه های سروش جمشیدی برای مهران مدیری

سروش جمشیدی در برنامه حالا خورشید با اجرای رضا رشیدپور گفت تمام زندگی ام را بعد از خدا مدیون مهران مدیری هستم چرا که وی من را به اینجا رساند.وی در خصوص حضور در فیلم سینمایی مهران مدیری گفت هنوز مشخص نیست در این اثر حضور داشته باشم اما اگر جایی در کارشان برای بنده باشد و به من اعتماد کنند خوشحال میشوم و اگر هم جایی داشته باشم که ندارم زوری نیست که !وی گفت من در همه جا گفته ام که من همیشه مدیون مهران مدیری هستم و ممنونم از ایشان که به بنده اعتماد کردند و بدون هیچ چشم داشت و منتی این کار را انجام داده اند و یک سوال دارم که چه چیزی اقای مدیری در من دیده اند که من را برای کارهایشان انتخاب کرده اند.
 
 

با پارتی بازی وارد تلویزیون نشدم....

بازی من در یزد موفق بود و حتی هنوز هم بعضی از مردم یزد مرا با نقشی که در یک سریال داشتم، می شناسند. با این حال با وجود اینکه حدود 18 سال کار هنری کردم اکثر مردم مرا با سریال درحاشیه 1 و 2 شناختند و من در مجموعه های مهران مدیری دیده شدم و خیلی مدیون و ممنون او هستم.
جمشیدی با اشاره به حضور خود در تهران و فعالیت در عرصه تئاتر و تلویزیون بیان کرد:من از سال های 84 و 85 به تهران آمدم و در فیلم ها و سریال های تلویزیونی حضور داشتم. حتی در مجموعه خروس به کارگردانی سعید آقاخانی بازی کردم و البته چون در این سال ها اتفاقی که می خواستم برایم رخ نداده بود به عنوان دستیار کارگردان و منشی صحنه نیز فعالیت می کردم. با این حال در همین دو سالی که در سریال های آقای مدیری بازی داشتم دیده شدم و این باعث شد که عده ای فکر کنند من یک باره سبز شده ام اما واقعا اینگونه نیست و من پیشینه ای 18 ساله دارم.
وی با اشاره به مردمی که نسبت به بازی های او در 2 سال اخیر واکنش نشان داده اند، بیان کرد:گاهی بعضی در واکنش به بازی من در سریال های درحاشیه و حتی دورهمی سوال می پرسند که تا حالا کجا بوده ام اما واقعیت این است که من یک باره با پارتی و یا باندبازی وارد تلویزیون نشدم. اقای مدیری چنین اخلاقی ندارد که بخواهد کسی را به سریالی معرفی کند درحالیکه فرد توانمندی اش را نداشته باشد. توانایی او این است که می داند از استعدادها در کجا و به چه شکلی بهره بگیرد. مدیری به دلیل تجربه ای که داشت به من اعتماد کرد و من دو سال است که با کارهای مدیری بیشتر روی خطِ بازی افتادم.
 

قرار بود فقط یک قسمت برای مدیری بازی کنم

سروش جمشیدی که اولین حضورش در آثار مدیری در اولین قسمت از سریال درحاشیه بود در این باره توضیح داد:روز اول که برای بازی در مجموعه درحاشیه به لوکیشن رفتم قرار بود به عنوان دوست مهران غفوریان که از خارج از ایران بازمی گردد تنها یک قسمت در آن مجموعه حضور داشته باشم اما بعد از آن حضور من ادامه دار شد. یکی از دلایلی که باعث شد در این دو سال دیده شوم خود مهران مدیری بود که کارهایش پرمخاطب است و مردم همه آثار او را می بینند.

سروش جمشیدی با ریش های سفید و چهره ای غم زده /عکس

 

تیم مورد علاقه سروش جمشیدی

پرسپولیسی هستم و دوست نداشتم فوتبالیست شوم اما فوتبالیست ها رو دوست دارم

کار تدوین سروش جمشیدی

یک مدتی تدوین هم می کردم و یک سالی هم منشی صحنه بودم .آن زمان منشی صحنه مرد خیلی کم پیدا می شد و خیلی از کار من استقبال هم کردند. سعی می کردم کارم را درست انجام بدهم و به همین خاطر، خیلی پر کار شده بودم.