به گزارش اکوایران، قیمت دلار آمریکا معاملات امروز را با رشد 150 تومانی نسبت به عصر روز گذشته آغاز کرد و روی 28 هزار و 550 تومان قرار گرفت. قیمت دلار تا 28 هزار و 620 تومان نیز بالا رفت و در آخرین ساعات معاملات امروز روی 28 هزار و 570 تومان قرار گرفت. امروز از این جهت که رئیس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی با برخی مقامات ایران دیدار کرد برای بازار ارز مهم بود. در ضمن بازار ارز انتظار شروع مذاکرات احیای برجام در هفته آتی را می‌کشد.

قیمت درهم از مرز 7 هزار و 800 عبور کرد

photo_2021-11-23_15-48-31

قیمت درهم امارت معاملات امروز را با رشد 35 تومانی نسبت به عصر روز گذشته آغاز کرد و روی 7 هزار و 810 تومان قرار گرفت. قیمت درهم در طول معاملات امروز نوساناتی به سمت بالا داشت، اما در نهایت روی 7 هزار و 810 تومان ایستاد.

قیمت سکه تحت تاثیر تضعیف طلا افت کرد

بنا به تصمیم رئیس جمهور آمریکا، جروم پائول برای 4 سال دیگر در مقام ریاست فدرال رزرو باقی خواهد ماند، به اعتقاد تحلیل‌گران این مسئله باعث شد، فاکتور عدم اطمینان در بازار کمرنگ شود و قیمت طلا واکنش منفی نشان دهد، قیمت طلا در ساعت 15 و 28 دقیقه عصر به وقت ایران روی 1795 دلار قرار داشت و مرز 1800 دلار را از دست داده بود، افزایش قیمت دلار نیز به اندازه‌ای نبود که تاثیر افت طلا بر قیمت سکه را به طور کامل خنثی کند، قیمت سکه امامی عصر امروز 65 هزار تومان از عصر روز گذشته پایین‌تر بود و روی 12 میلیون و 485 هزار تومان قرار داشت. اندازه حباب قیمتی سکه 3.4 درصد محاسبه می‌شد، این اندازه حباب نسبت به مقادیر متوسط سالانه بزرگ نیست، اما نسبت به روزهای اخیر بزرگ محسوب می‌شود. در نتیجه به نظر می‌رسید قیمت سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد.

عرضه دلار رکورد زد

همراه با افزایش قیمت دلار حجم عرضه آن در بازار متشکل رشد کرد و روی بیشترین مقدار سال جاری قرار گرفت. عرضه دلار امروز 27 درصد از روز گذشته بالاتر بود و روی 15 میلیون و 698 هزار قرار داشت. این در حالی بود که قیمت دلار متشکل و سنا در انتهای معاملات امروز تغییر محسوسی نسبت به روز گذشته نداشت.

دلار

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار امروز رشد کرد و رقم‌هایی بالای 28 هزار و 600 تومان را نیز به ثبت رساند. قیمت دلار سنا و متشکل در انتهای معاملات امروز تغییر محسوسی نسبت به روز گذشته نداشت. حجم عرضه دلار افزایش یافت و روی بیشترین مقدار سال جاری قرار گرفت. قیمت طلا رقم‌هایی زیر 1800 دلار را ثبت کرد و قیمت سکه را همراه با خود پایین کشید، اما حباب قیمتی سکه بزرگ شده بود و سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد.

دلار