به گزارش خبرگزاری شفق نیوز عراق، گروهی معترض خشمگین امروز (سه‌شنبه) دفتر اتحادیه میهنی کردستان عراق در استان سلیمانیه را آتش زدند.

 ویدیوها و عکس‌های منتشر شده حاکی از این هستند که گروهی از تظاهرکنندگان خشمگین امروز دفتر اتحادیه میهنی کردستان واقع در خیابان سالم در استان سلیمانیه را آتش زدند.

صدها دانشجوی معترض در استان سلیمانیه امروز با بالا گرفتن اعتراضاتشان که وارد روز سوم خود شده، مسیرهای اصلی در استان از جمله جاده فرودگاه و چند دانشگاه را مسدود کردند.

معترضان دفتر اتحادیه میهنی کردستان عراق در سلیمانیه را آتش زدند

هنوز اریبل هیچ اظهارنظری در این خصوص نکرده است.

نیروهای آسایش (نیروهای امنیت داخلی کرد) نیز از گاز اشک‌آور و باتوم برای متفرق کردن دانشجویان و باز کردن مسیرهای بسته شده در سلیمانیه استفاده کردند.

یک منبع آگاه به شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق گفت: صدها معترض بیشتر خیابان‌های مرکز شهر سلیمانیه را مسدود کردند، پلیس راهنمایی و رانندگی این استان نیز از رانندگان خواست مسیرهایی غیر از آنهایی که معترضان در آنها تظاهرات کرده‌اند را انتخاب کنند.

این منبع افزود: معترضان مسیرهای دیگری از جمله سلیمانیه-طاسلوجه-کرکوک، بینجوین-سلیمانیه، کلار-دربندیخان، راینه-جوار قرنه، اربیل-کرکوک، سلیمانیه-اربیل و سلیمانیه-رانیه را مسدود کردند.

تظاهرکنندگان در استان سلیمانیه برای سومین روز پیاپی با تجمع مقابل دانشگاه، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی را که توسط وزارت آموزش عالی اربیل لغو شده بود، خواستار شده و برخی احزاب را متهم کردند افرادی را برای ضربه زدن به ماهیت صلح‌جوی تظاهرات وارد آن کرده‌اند.

همچنین صدها دانشجو در خانقین واقع در شمال شرق دیالی در اعتراض به توقف پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی تظاهرات کرده و پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی را خواستار شدند.

معترضان دفتر اتحادیه میهنی کردستان عراق در سلیمانیه را آتش زدند

اقلیم کردستان عراق از چند روز قبل شاهد تظاهرات گسترده دانشجویی و مردمی در محکومیت فساد دو حزب حاکم است، نیروهای امنیتی این اقلیم نیز در پراکنده کردن تظاهرکنندگان روش‌های خشونت‌آمیزی را در پیش گرفته و از گاز اشک‌آور علیه آنها استفاده کرده‌اند.

بیستون فائق، چهره سیاسی کرد عراق امروز با اشاره به اینکه تظاهرات خشم‌آلود مردم در محکومیت مسؤولان فاسد و ناکارآمد توسط نیروهای امنیتی آسایش سرکوب می‌شوند، تاکید کرد: این اولین و آخرین باری نیست که تظاهرات در اقلیم کردستان توسط دستگاه‌های امنیتی اقلیم سرکوب می‌شوند.

فائق در ادامه گفت: وضعیت اقتصادی اقلیم به دلیل سیاست‌های اشتباه اربیل روز به روز بدتر می‌شود.