شهرخبر
واکنش بازار طلا به انتصاب مجدد جروم پائول

قیمت بیت کوین ریزش کرد /2 عامل افت قیمت طلا

کدخبر: 456593
انتصاب مجدد جروم پائول به ریاست فدرال از عدم اطمینان حاکم بر بازار کاست و موجب شد قیمت طلا مرز حساس 1835 دلار را از دست دهد، اما وزیرخزانه‌داری همچنان در مورد لزوم افزایش سقف بدهی دولت هشدار می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی در معاملات روز گذشته تغییراتی منفی را به ثبت رساند و مرز 1835 دلار را از دست داد.

بازار طلا روز گذشته منتظر تصمیم بایدن در مورد انتصاب رئیس جدید فدرال رزرو بود و تحلیل‌گران معتقد بودند در صورتی که رئیس این بانک عوض شود، قیمت طلا تا 1900 دلار نیز بالا خواهد رفت، اما این اتفاق نیفتاد.

بنا به تصمیم رئیس جمهور آمریکا جروم پائول 4 سال دیگر، رئیس فدرال رزرو باقی خواهد ماند. قیمت طلا به این امر واکنش منفی نشان داد و کاهش یافت.  

شاخص دلار به دنبال انتشار این خبر تقویت شد و این مسئله نیز به افت قیمت طلا کمک کرد(البته تغییرات شاخص دلار در ساعت 12 و 19 دقیقه عصر امروز منفی بود).

عامل دیگری که احتمالا در افت قیمت طلا تاثیرگذار بود به اظهار نظر برخی مقامات فدرال در مورد تسریع کاهش خرید دارایی و احتمال افزایش نرخ بهره قبل از پایان سال 2022 مربوط می‌شود. به هر روی انتصاب مجدد جروم پائول قدری از عدم اطمینان حاکم بر بازار کاست و قیمت طلا را نزولی کرد، اما وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنان در مورد لزوم افزایش سقف بدهی دولت هشدار می‌دهد و معتقد است اگر سقف بدهی دولت افزایش پیدا نکند، احتمال دارد یک دوره رکودی پیش رو باشد.

قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

قیمت بیت کوین ظهر امروز نیز مسیر نزولی را دنبال می‌کرد. قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 25 دقیقه عصر به وقت ایران روی 56 هزار و 224 دلار قرار داشت و سرمایه آن به 1.06 تریلیون دلار افت کرده بود. بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته حدود 6.4 درصد اختلاف داشتند.

بیت کوین

قیمت اتریوم ظهر امروز روی 4 هزار و 130 دلار قرار داشت و بازدهی 24 ساعته و 7 روزه آن منفی بود. سرمایه بازار این ارز دیجیتال به 488 میلیارد دلار رسیده بود و اختلاف بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 6.6 درصد گزارش می‌شد.