شهرخبر

جلیلی: ساخت تمدن با امتداد اندیشه به عرصه عمل امکان‌پذیر است

عضو مجمع تشخیص مصلحت با ابراز امیدواری نسبت به تشکیل حرکت‌های روبه‌جلو در حوزه پژوهش‌های موضوعی، امتداد پیدا کردن اندیشه به عرصه عمل را لازمه ساخت و پیشرفت تمدن دانست.
خبرگزاری میزان - جمعی از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد با سعید جلیلی دیدار کردند. این اساتید که جزو اعضای هیئت علمی پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد بودند، در گزارشی به معرفی ابعاد پژوهش‌های این مرکز پرداختند.

سعید جلیلی با ابراز امیدواری نسبت به تشکیل حرکت‌های روبه‌جلو در حوزه پژوهش‌های موضوعی، امتداد پیدا کردن اندیشه به عرصه عمل را لازمه ساخت و پیشرفت تمدن دانست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت با مقایسه عملکرد دو اندیشمند کلاسیک ایرانی و غربی در دو زمینه «عملی» و «نظری»، پیشتازی غربی‌ها در عرصه عملی کردن نظریه‌های علمی خود را از جمله علل پیشروی آن‌ها در عرصه تمدن‌سازی برشمرد.

وی امتداد مباحث نظری در ساختار‌ها و سازوکار‌های امروزی را مشروط بر کارآمدی و امکان ارزیابی نتیجه آن دانست و تاکید کرد: اولویت‌‌بندی موضوعات مورد پژوهش، مهمترین گام در جهت یافتن پاسخ صحیح به مسائل کشور خواهد بود.
 
پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی در گام اول از اعضای هیئت علمی دانشگاه فردوسی تشکیل شده است و در ۴ گروه اقتصاد، فقه و حقوق، تعلیم و تربیت و مدیریت به تحقیقات موضوعی می‌پردازد.

همکاری با دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه به منظور تولید علم و طراحی الگو‌های بومی در موضوعات مهم اقتصادی، حقوقی، تربیتی و مدیریتی از جمله رویکرد‌های این پژوهشکده است. به گفته اساتید حاضر در نشست، پژوهش‌های این نهاد معطوف به مسائل مبتلابه جامعه و با هدف اثرگذاری اجتماعی صورت می‌گیرد.
 
  • حضور «جلیلی» در جمع تاکسیرانان تهرانی میدان آزادی
  •  
    انتهای پیام/