شهرخبر

نخستین حراج حضوری اموال تملیکی در سال ۱۴۰۰ برگزار شد/پیش‌بینی ۱۰ مزایده حضوری دیگر تا پایان سال


نخستین حراج حضوری اموال تملیکی در سال 1400 برگزار شد/پیش‌بینی 10 مزایده حضوری دیگر تا پایان سال

نماینده قوه قضائیه در اموال تملیکی، جزئیات نخستین مزایده حضوری این سازمان در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، رسولی فاضل در تشریح جزئیات نخستین مزایده حضوری سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سال 1400 گفت: با تاکیدی که جهت تعیین تکلیف اموال تملیکی صورت گرفت، دیروز نخستین جلسه مزایده بعد از دو سال وقفه به صورت حضوری و تحت عنوان حراج برگزار شد.

نماینده قوه قضائیه در اموال تملیکی ادامه داد: در این حراج حضوری، سازمان اموال تملیکی حدود 300 پارتی را به حراج گذاشت که طبق ارزیابی‌های بنده حدود 30 تا 40 درصد این پارتی‌ها به فروش رفته است.

رسولی در خصوص نوع کالا‌ها نیز بیان داشت: 11 استان در این مزایده حضوری شرکت کردند و در هر پارتی که استان‌ها بسته بودند کالا‌ها متنوع بود؛ قطعات خودرویی و قطعات صنعتی از جمله اقلامی بود که در این مزایده به فروش رفت.

وی اظهار داشت: افراد حقیقی هم در این مزایده شرکت کردند و الحمدالله رقابت خوبی نیز ایجاد شد؛ در این مزایده حضوری شاهد بودم پارتی که 208 میلیارد قیمت گذاشته شده بود 355 میلیار به فروش رفت.

نماینده قوه قضائیه در اموال تملیکی با اشاره به اینکه متاسفانه ما بحث حراج حضوری را نداشتیم، گفت: امیدواریم تا پایان سال طبق زمان بندی که انجام شده است بتوانیم ده جلسه دیگر حراج حضوری را برگزار کنیم.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر حراج حضوری، برنامه مزایده الکترونیک را هم مدنظر داریم که ان شاءالله اولین مزایده الکترونیک بعد از دستورات ریاست محترم قوه قضائیه که امروز استارت آن زده شده است تا یک هفته آینده برگزار شود و کسانی که می‌خواهند در این مزایده شرکت کنند می‌توانند از کالا بازدید و در مزایده قیمت بگذارند.

رسولی در ادامه اذعان داشت: امیدواریم که سازمان اموال تملیکی نسبت به اطلاع رسانی عمومی، برنامه جدی‌تری داشته باشد، چرا که شاهد هستیم مقداری محدودیت در اطلاع رسانی وجود دارد و بازدید از کالا هم زمان کمی داشت که این موضوع را به همکارانمان در سازمان اموال تملیکی متذکر شدیم تا مهلت بیشتری را برای بازدید کالا‌ها برای خریداران در نظر بگیرند تا شاهد اتفاقات بهتری باشیم.

نماینده قوه قضائیه در اموال تملیکی اظهار داشت: الحمدلله شاهد این هستیم که بعد از دیدار ریاست محترم قوه قضائیه از انبار‌های سازمان اموال تملیکی، شتاب خوبی در جهت تعیین تکلیف کالا نسبت به گذشته داشتیم که ان‌شاءالله این روند بهتر هم خواهد شد.

انتهای پیام/