شهرخبر

مسابقات قهرمانی جهان کاراته و تکواندو ناشنوایان| تکواندوکاران روسیه قهرمان شدند/ ایران بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد


مسابقات قهرمانی جهان کاراته و تکواندو ناشنوایان| تکواندوکاران روسیه قهرمان شدند/ ایران بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد

در پایان مسابقات کیوروگی قهرمانی جهان ناشنوایان ۲۰۲۱ در گروه زنان، تکواندوکاران روسیه قهرمان شدند، ایران کاپ نایب قهرمانی را بالای سر برد و اوکراین بر سکوی سومی ایستاد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات کیوروگی قهرمانی جهان ناشنوایان 2021 در گروه زنان، امروز (دوشنبه – یکم آذرماه) با حضور 40 هوگوپوش از  9 کشور ازبکستان، اوکراین، ایران، ترکیه، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، کرواسی و کره جنوبی در چهار وزن 49-، 57-، 67- و 67+ کیلوگرم به میزبانی خانه تکواندو برگزار شد.

در پایان این دوره از رقابت‌ها، هوگوپوشان روسیه با کسب دو مدال طلا، دو برنز و 301 امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کردند؛ تکواندوکاران ایرانی با دو مدال نقره (پرستو باقری - حمیده شعبان پور)، چهار برنز (مرضیه خوش احوال - فاطمه درشتی - نسیبه شهبازی - فاطمه توکلی) و 201 امتیاز نایب قهرمان شدند و اوکراین نیز با یک طلا، یک برنز و 150 امتیاز به مقام سومی رسید.

تیم های ترکیه (دو نقره، یک برنز و 134 امتیاز)، کرواسی (یک طلا و 127 امتیاز)، کره جنوبی (بدون مدال و شش امتیاز)، ازبکستان  (بدون مدال و شش امتیاز)، قزاقستان (بدون مدال و چهار امتیاز) و قرقیزستان (بدون مدال و سه امتیاز) به ترتیب در رده چهارم تا نهم قرار گرفتند.

بهترین‌های این دوره از رقابت‌ها//

بهترین مربی: خگای آندری (روسیه)
بهترین بازیکن: ماتئا کولورا (کرواسی)
بهترین داور: الهه مهربانی (ایران)
بهترین سرپرست: الکساندر زمیچس (اوکراین)

انتهای پیام/