شهرخبر

اعلام زمان برگزاری آزمون معارفی جشنواره قرآنی وزارت علوم

زمان برگزاری مرحله سراسری بخش معارفی، رشته‌های حفظ بخش آوایی و رشته‌های حفظ متن و ترجمه فرازهایی از صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه در سی و ششمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور اعلام شد.

سی و ششمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت علوم

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، زمان برگزاری مرحله سراسری در بخش معارفی، رشته‌های حفظ بخش آوایی و رشته‌های حفظ متن و ترجمه فرازهایی از صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه از مجموعه رشته‌های سی و ششمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور اعلام شد.

آزمون بخش معارفی در رشته‌های آشنایی با احادیث اهل بیت(ع)، «آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه»، «حفظ متن و ترجمه فرازهایی از نهج‌البلاغه»، «آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه»، «حفظ متن و ترجمه فرازهایی از صحیفه سجادیه»، «آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم»، «آشنایی با سیره معصومین (ع)»، «حفظ موضوعی قرآن کریم»، «احکام»، «پرسمان معارفی» و «سبک زندگی ایرانی و اسلامی» به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دانشجویان برگزیده در بخش معارفی که پیشتر اسامی آنها از طریق دبیرخانه جشنواره اعلام شده است فرصت دارند در بازه زمانی اول تا 15 آذرماه با مراجعه به نشانی https://quranjashnvareh.ir نسبت به تأیید صحت مشخصات و نام کاربری اقدام کنند.

آزمون رشته‌های مورد اشاره چهارشنبه 24 آذرماه برگزار می‌شود. دانشجویان فرصت دارند تنها یکبار در بازه زمانی 10 الی 16 با مراجعه به نشانی الکترونیکی فوق نسبت به حضور در آزمون اقدام کنند.

همچنین آزمون رشته‌های حفظ نیز در روزهای 17 و 18 آذرماه ویژه آقایان و نیز 16 و 17 و 18 آذرماه ویژه بانوان به صورت تماس تصویری(برخط) انجام می‌شود.

انتهای پیام