به گزارش خبرگزاری تاس، سفارت روسیه در آمریکا با انتشار توییتی نسبت به طرح پیشنهادی نمایندگان کنگره آمریکا درباره انتخابات سال ۲۰۲۴ روسیه، طرح مذکور را محکوم به شکست خواند.

سفارت روسیه در واشنگتن امروز جمعه نسبت به طرح پیشنهادی نمایندگان کنگره آمریکا مبنی بر به رسمیت نشناختن انتخابات سال ۲۰۲۴ روسیه در صورت نامزدی «ولادیمیر پوتین»، واکنش نشان داد.

سفارت خانه مذبور اعلام کرد که تلاش برخی از قانونگذاران آمریکا در به کارگیری علنی روسیه هراسی برای تبلیغات خود، محکوم به شکست است. اعضای کنگره آمریکا به جای تلاش برای مداخله در امور داخلی روسیه، باید مراقب اوضاع کشور خود باشند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین نیز امروز با اشاره به همین مطلب گفت که پیشنهاد نمایندگان کنگره آمریکا برای عدم به رسمیت شناختن پوتین در انتخابات ۲۰۲۴، نشان دهنده این است که آمریکا رسما در امور دیگر کشورها دخالت می کند.

ولادیمیر جباروف معاون اول رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه نیز با واکنش نسبت به این موضوع گفت: من مطمئن هستم که این سند تصویب نخواهد شد. اما اگر این قطعنامه تصویب شود، منجر به قطع روابط روسیه و آمریکا خواهد شد.

پیشتر و در همین رابطه «استیو کوهن» و «جو ویلسون» نمایندگان کنگره آمریکا پیشنهادی را برای عدم به رسمیت شناختن ولادیمیر پوتین رئیس جمهور کنونی روسیه به عنوان رئیس دولت این کشور در صورت تصمیم وی برای نامزدی در انتخابات سال ۲۰۲۴، به مجلس نمایندگان کنگره ارائه کردند.

مسکو پیشتر نیز هر گونه بحث در مورد شرایط نامزدی احتمالی پوتین برای دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری روسیه توسط سیاستمداران و مقامات آمریکایی را دخالت در امور داخلی این کشور خوانده بود.