شهرخبر

بررسی امکان اجرای طرح اتصال خط ۲ متروی تهران به پایانه جدید شرق


بررسی امکان اجرای طرح اتصال خط 2 متروی تهران به پایانه جدید شرق

پیرو جلسه برگزار شده بین معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل شرکت مترو تهران، مقرر شد طرح مطالعاتی پروژه ادامه شرقی خط ۲ مترو برای اجرا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران  با اعلام بررسی امکان اجرای طرح اتصال خط 2 مترو تهران به پایانه جدید شرق، اظهار کرد: با توجه به تدوین برنامه‌ها و بودجه‌ریزی عملیاتی شرکت مترو برای سال 1401، پروژه توسعه شرقی خط 2 به طول حدود 4 کیلومتر از ایستگاه فرهنگسرا (که در حال بهره‌برداری است) تا پایانه جدید شرق با احداث حداقل 2 ایستگاه که مطالعات کلی آن در طرح جامع ریلی پایتخت دیده شده است، مورد توجه متولیان حوزه حمل و نقل و ترافیک قرار گرفته تا مطالعات مربوط به امکان اجرای آن مورد بازبینی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در طرح موجود، خط 2 مترو در منتهی الیه شرقی خود تا پایانه جدید شرق توسعه می‌یابد ضمن اینکه یک پایانه در انتهای مسیر برای خط 2 تعریف شده است.

امام تصریح کرد: با توجه به تأکید شورای ششم شهر تهران مبنی بر بهره‌برداری از پایانه جدید شرق، در صورت راه‌اندازی و تکمیل پروژه توسعه شرقی خط 2 در افق چند سال آینده، کارکرد پایانه جدید شرق و خط 2 مترو به صورت توأمان ارتقاء خواهد یافت.

گفتنی است در صورت تأمین به موقع منابع مالی به میزان حداقل 5 هزار میلیارد تومان (به ارزش امروز کالا و خدمات) تکمیل مسیر و ایستگاه‌های پروژه توسعه شرقی خط 2 حداقل به 3 سال زمان نیاز خواهد داشت.

انتهای پیام/