شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#حیوانات

کدام حیوانات مثل انسان می تواند بخندد

برخی از حیوانات مانند انسان ها می خندند و خنده آن ها را می توان از صدا یا حالات و حرکات آن ها تشخیص داد.

کدام حیوانات مثل انسان می تواند بخندد

به گزارش منیبان؛ اگر حیواناتی مثل سگ نگهبان دارید، حتماً متوجه شرایط شده اید که گاهی اوقات با صورتی شبیه به حالت خنده به شما نگاه می کند . شاید برایتان جالب باشد که بدانید آیا درست تشخیص داده اید یا خیر . بله. این موضوع حقیقت دارد که حیوانات توانایی خندیدن و خنداندن را دارند. در این قسمت تصاویری از خنده حیوانات و حیواناتی را به شما معرفی می کنیم که می توانند بخندند .

1. اورانگوتان، گوریل و شامپانزه

نتایج تحقیقات انجام شده به این گونه ای است که این سه حیوان می توانند شادی را درک کنند و به آن پاسخ دهند . آن ها می توانند به لبخند انسان نیز پاسخ دهند و به ما لبخند تحویل دهند و معمولا با صدای خنده جنبشی در تار صوتی آن ها ایجاد می شود .

اگرچه ممکن است ما انسان ها خنده آن ها را تشخیص ندهیم اما می توانیم عکس العمل متفاوت را از آن ها ببینیم. این تحقیقات به ما یاد آوری می کند که حیواناتی مثل گوریل توانایی ارتباط برقرار کردن از روی علامت های زبانی را دارد و می تواند به صدا های خنده واکنش نشان دهد حتی می تواند کار های بامزه انجام دهد تا ما را به خنده وا دارد .

شامپانزه نیز توانایی ارتباط برقرار کردن از طریق لبخند زدن و خندیدن را دارد، این حیوان از لبخند خود استفاده می کند اما خنده او هیچ صدایی ندارد .

2. موش های صحرایی

شاید توقع نام بردن از موش صحرایی را نداشتید. این موش ها طرفداران زیادی ندارند اما بهتر است بدانید که قادرند بخندند و صدای خاصی نداشته باشد . تحقیقات نشان می دهد که آن ها می توانند صدا هایی را از خود تولید کنند که نشانه شادی می باشند و فقط هنگام خنده آن صدا را از خود بیرون می دهند و زمانی که با این موش ها بازی کنید، به مراتب متوجه این صدای شادی خواهید شد .

انواعی از موش های صحرایی هستند که هنگام خنده و شادی زیاد دست و پای خود را تکان می دهند . آن ها معمولاً خنده انسان ها را نیز درک می کنند و هنگام خندیدن مواد شیمیایی را در بدن خود تولید می کنند .

3. دلفین ها

دلفین ها مشهور به حیوانات بسیار باهوشی هستند . از طرفی مهارت های ذهنی و ارتباطی و عاطفی بسیار بالایی دارند و اگر به صورت دلفین ها نگاه کرده باشید، حتما متوجه لبخند آن ها شده اید .

دلفین ها با انسان ارتباط بسیار خوبی برقرار می کنند و می توانند صدا های مختلفی را از خود در بیاورند و خنده آن ها به خنده نخودی و بی صدا معروف است . محققان ثابت کرده اند که دلفین ها می توانند احساسات انسان را مثل خنده آن ها درک کنند. اگرچه فرض بر این است که آن ها خنده بسیار ریزی دارند و صدایی برای خندیدن از خود خارج نمی کنند .

4. انواع کلاغ ها

کلاغ ها یکی از باهوش ترین پرندگان جهان می باشند. تحقیقات متعدد روی انواع کلاغ ها مثل کلاغ سیاه ، کلاغ زاغ و دیگر انواع آن انجام شده و نشان می دهد که آن ها روابط اجتماعی بسیار پیچیده ای دارند و می توانند حس شوخ طبعی را درک کنند .

آن ها معمولا صدای خنده را در انسان ها نیز تشخیص می دهند و باعث می شود که خودشان نیز بخندد . کلاغ ها معمولاً علامت هایی بین خود دارند که باعث سرگرمی ، لذت و شادی می شود و آن ها هم چنین کارهایی مثل اعلام کردن خطر یا دزدیدن غذا را انجام می دهند که این هم از راه های ارتباطی آن ها می باشد .

5. سگ ها

سگ ها حیوانات بسیار بازیگوشی هستند . هیج چیز برای آن ها تکراری نمی شود و معمولا افرادی که در منزل خود سگ دارند، متوجه صدا های خاص آن ها برای ارتباط برقرار کردن شده اند .

گاهی اوقات صدای آن ها شبیه خندیدن می شود و سگ ها می توانند به صدا های خاص نیز واکنش نشان دهند و آن ها معمولاً عکس العمل های بسیار جالب دارند و احساسات شان بسیار شبیه به انسان می باشد .

البته سگ ها آنطور که انتظار داریم نمی خندند و خنده سگ ها حالتی شبیه به بازدم عمیق دارند .

آن ها گاهی اوقات برای جلب توجه کردن و درخواست بازی هم صدای خنده را از خود در می آورند . سگ ها حیوانات بسیار پرشور و احساسی هستند که می توانند کارهای بامزه را برای ما نیز انجام دهند و ما را به خنده وا دارند .

وبگردی