شهرخبر

تروریست انتحاری به هلاکت رسید

یک تروریست انتحاری پیش از انجام اقدام جنایتکارانه خود در پایتخت عراق توسط نیروهای امنیتی به هلاکت رسید.

تروریست انتحاری به هلاکت رسید

به گزارش منیبان؛ از منابع رسانه های عراق، فرماندهی عملیات بغداد دیشب (سه شنبه شب) در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور یک مرد مسلح به کمربند انفجاری که برای انجام حمله انتحاری در منطقه «طارمیه» در شمال پایتخت آماده شده بود را شناسایی و به هلاکت رساندند.

این فرماندهی در این بیانیه‌ای آورده است که این عملیات پس از شناسایی این تروریست و زیر نظر گرفتن وی و پیگیری حرکات او، انجام شد.

در بیانیه فرماندهی عملیات بغداد آمده است: نیروهای امنیتی عراق در یک عملیات کیفی، با هماهنگی نیروهای وزارت اطلاعات و دیگر سرویس‌های امنیت ملی این کشور که بر اساس اطلاعات دقیق انجام شد، تروریست انتحاری را شناسایی و قبل از اینکه دست به حمله تروریستی بزند، کشته است.

فرماندهی عملیات بغداد نام فرد انتحاری را «بوستان العگیلی» اعلام کرده ولی از وابستگی این تروریست به گروههای خرابکار گزارشی منتشر نکرده است.

عملیات خنثی کردن این حمله انتحاری با همکاری و مدیریت نیروی مشترک اطلاعات وابسته به تیپ 59، لشکر ششم پیاده و گردان امنیت ملی مستقر در شمال بغداد و یکی از گردان‌های سازمان «الحشد الشعبی» در منطقه طارمیه انجام شد.

نیروی الحشد الشعبی دیروز نیز در درگیری با عناصر گروه تروریستی داعش در عراق، بیش از سه نفر از آنها را به هلاکت رساندند.

سازمان الحشد الشعبی و ارتش عراق به همراه سایر دستگاههای امنیتی و پلیس این کشور در سه سال گذشته که شکست گروه تروریستی داعش را اعلام شد، برای پاکسازی تمامی خاک این کشور از این عناصر، به تعقیب و نابودی آنها اقدام کرده است.

وبگردی