شهرخبر

حرکت مثبت دولت؛ قیمت اقلام خوراکی روزانه اعلام می‌شود

ستاد هماهنگی اقتصادی به ریاست رئیس جمهور مقرر کرد وزارت وزارت جهادکشاورزی ضمن نظارت بر کالاهای اساسی به صورت روزانه قیمت اقلام خوراکی را اعلام کند.

حرکت مثبت دولت؛ قیمت اقلام خوراکی روزانه اعلام می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه‌شنبه به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد.

در این جلسه وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی گزارش‌های جداگانه‌ای از اقدامات خود برای تنظیم بازار و قیمت کالاها ارائه کردند.

در این جلسه بر لزوم هماهنگی بیشتر و تقسیم کار جدید بین دستگاه‌های مسئول تاکید و مقرر شد در امر نظارت بر قیمت اقلام خوراکی در بازار از همه ظرفیت‌های درون دولت، سازمان تعزیرات حکومتی، اصناف و بسیج اصناف استفاده شود تا نظارت و کنترل قیمت‌ها به صورت عینی و عملی توسط وزارت جهاد کشاورزی تحقق یابد.

همچنین بر اساس تصمیم امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی به صورت روزانه قیمت اقلام خوراکی را از طریق رسانه‌ها اعلام کند و مردم و مصرف‌کنندگان با خرید اقلام به قیمت اعلام شده راسا بر نرخ‌ها نظارت کنند و با هرگونه تخلف برخورد شود.

در جلسه امروز همچنین با توجه به سفر اخیر رئیس جمهوری به استان بوشهر، موضوع تجارت ملوانی یا اصطلاحاً «ته‌لنجی» بررسی و طرح جدیدی با هدف ساماندهی این نوع تجارت ارائه شد.

پس از تبادل نظر درباره این طرح مقرر شد دستگاه‌های مربوطه این طرح را با مشارکت مراجع ذی‌صلاح نهایی کنند.