شهرخبر
در گزارش اقتصادنیوز مطرح شد

رکوردزنی کرونای ایران در قاره آسیا+نمودار

کدخبر: 453218
اقتصادنیوز: باوجود کاهش در آمارهای کرونایی در کشور وضعیت بستری و بیماران فعال کرونای ایران در میان کشورهای آسیایی سطح بالایی داشته و از این حیث وخیم به نظر می رسد. از سوی دیگر در داخل کشور نیز نسبت بستری به ابتلا در روزهای اخیر روندی صعودی را ثبت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، روند بیماری کرونا در روزهای اخیر نزولی شد. اما با این حال هنوز در برخی متغیر ها در آسیا در رده های بالایی قرار دارد. مقایسه این آمار با کشورهای قاره پهناور نشان می دهد این سیر در سایر کشورها نیز تقریبا روندی رو به کاهش داشته که این کاهش در آمارهای ایران سطح کمتری را تاکنون به ثبت رسانده است.

ابتلای روزانه بیش از 8 هزار نفر در 17 آبان

شمار مبتلایان روزانه به بیماری کرونا در روز 17 آبان برابر با 8 هزار و 341 نفر بوده که نسبت به روز قبل 10 درصد افزایش داشته است. بررسی های آماری در روزهای اخیر نشان می دهد در سه روز اخیر سیری صعودی را به ثبت رسانده است.

این روند در آمار فوتی روزانه کرونا نیز روندی مشابه داشته و در این روز با 11.1 درصد افزایش به 140 نفر رسیده است.

به طورکلی بررسی روزانه آمار مرگ ومیر کرونا در ایران مشاهده می شود میزان روزانه این متغیر همواره از مرز 100 نفر بالاتر بوده و هرگز از این میزان در هیچ روزی پایین تر نیامده است.

کرونا

دومین رکورد بیماران تحت درمان کرونا در ایران

برای بررسی و مقایسه آمارهای کرونایی در ایران و سایر کشور ها نمی توان از روز جاری استفاده کرده و باید این مقایسه رابا آمار  روز گذشته انجام داد. در همین خصوص بررسی متغیر بیماران فعال کرونایی درایران و سایر کشورها درآسیا نشان می دهد ایران دررتبه دوم بیماران تحت در مان قرار دارد.

این متغیر بیان می کند در هر مقطع چه تعداد بیمار مبتلا به کرونا در کشور وجود دارند که در بیمارستان ها بستری هستند و یا در منازل تحت در مان قرار گرفته اند.

این رقم در روز 16 آبان برابر با 258 هزار و 751 نفر بوده که دومین رتبه را در میان کشورهای آسیایی داشته است. رتبه نخست این متغیر نیز در آسیا به کشور ترکیه تعلق داشته که برابر با 450 هزار و 548 نفر بوده است.

کشور هند نیز که ماه های گذشته رکورد دار ابتلا به کرونا و مرگ ومیر در این بیماری بود در این دسته بندی مقام سوم را داشته و در روزهای اخیر روندی نزولی را از خود برجای گذاشته است.

در ادامه بررسی متغیرهای بیمارستانی کشور نیز نشان از شرایط نسبی خطرناک در بیمارستان های کشور داشته است.

کرونا

روند صعودی نسبت بستری به ابتلا کرونا

در روز17 آبان شمار بستری روزانه کرونا در کشور برابر با هزار و 164 نفر به ثبت رسید. میانگین هفت روزه از وضعیت بستری های روزانه کرونا می تواند اثر نوسان و تلاطم آماری را از بین برده و درنهایت روندی مشخص از هز متغیر را نشان دهد.

در همین رابطه در روز 17 آبان ماه به طور متوسط 13.52 درصد از بیماران مبتلا به کرونا در کشور بستری شده اند. روند میانگین این متغیر در روزهای گذشته نشان از سیر صعودی در نسبت بستری به ابتلا داشتهو نشان می دهد در این چند روز از مبتلایان به کرونا سهم بیشتری در بیمارستان های کشور بستری شده اند.

رکوردزنی بیماران بدحال کرونا در کشور

شمار بیماران بدحال کرونا در روز 17 آبان ماه برابر با 3 هزارو 669 نفر بوده است. روند روزهای گذشته در این متغیر وخیم کرونایی در کشور نشان می دهد سیر شاخص بستری های وخیم در دوماه گذشته مسیری کاهشی داشته است. با این حال مقایسه این آمار در کشورهای آسیایی نشان می دهد هنوز سطح این بیماران در کشور خطرناک تر سایر کشورها است.

رتبه اول در آمار بیماران بدحال متعلق به هند بوده که برابر با 8 هزار و 944 نفر به ثبت رسیده است. در این رتبه بندی ایران مقام دوم را دارا بوده و پس از آن ویتنام سومین جایگاه را در میان کشورهای آسیایی از این حیث داشته است.

کرونا