شهرخبر

انهدام باند توزیع موادمخدر توسط رزمندگان نیروی دریایی سپاه


انهدام باند توزیع موادمخدر توسط رزمندگان نیروی دریایی سپاه

به همت رزمندگان نیروی دریایی سپاه یک باند توزیع موادمخدر در اطراف شهر کنارک در استان سیستان و بلوچستان متلاشی شد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، ناوسالار یکم پاسدار موسوی فرمانده پایگاه دریایی امام علی(ع) چابهار در گفتگویی اعلام کرد: با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی این  پایگاه بر حوزه‌های مأموریتی، رزمندگان دریادل نیروی دریایی سپاه در این پایگاه موفق شدند در یک عملیات دقیق و منسجم  به میزان بیش از   600 کیلوگرم مواد مخدر  کشف و ضبط نمایند.

وی افزود: رزمندگان پایگاه امام علی(ع) توانستند یک محموله  640 کیلویی مواد مخدر را در  منزلی مسکونی در سواحل کنارک، که قرار بود با قایق به سواحل استان هرمزگان منتقل شود کشف و ضبط کنند.

وی با اشاره به اینکه طبق یک برنامه زمان‌بندی شده اطلاعاتی و دقیق، فعالیت این باند از نقطه مبدأ و رصد مسیر حرکت تحت نظر کامل بود گفت: این دومن مرحله کشف مواد مخدر توسط رزمندگان این پایگاه است که  جمعا بیش از یک تن و 200 کیلو انواع مواد مخدر  کشف و ضبط شد و پس از شناسایی محل استقرار و فعالیت این باند، با اخذ دستور قضایی، اقدام لازم و ویژه عملیاتی انجام گرفت.

فرمانده پایگاه دریایی امام علی(ع) چابهار ادامه داد: اعضای این باند دستگیر و  خودروهای متعلق به آنان نیز توقیف شده است.

وی شناسایی و برخورد با باندهای حرفه‌ای موادمخدر را از اولویت دستگاه‌های قضایی، امنیتی و انتظامی دانست و گفت: هدف نهایی مبارزه با موادمخدر، پیشگیری از آلودگی شهروندان خصوصا جوانان به اعتیاد و تحمیل عوارض آن در قالب آسیب‌های اجتماعی، به خانواده‌ها و جامعه است.

ناوسالار یکم پاسدار موسوی اضافه کرد: در  مسیر مبارزه جدی با قاچاق کالا، دام و مواد مخدر و با إعمال مدیریت هم‌افزا با سایر دستگاه‌های امنیتی- قضایی، علاوه بر تشدید مجازات قاچاقچیان و سوداگران مرگ از سوی قضات، آگاه‌سازی جامعه با هدف پیشگیری از گرایش جوانان به مصرف موادمخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی،  از اولویت های اصلی مبارزه با شبکه توزیع مواد مخدر می‌باشد.

انتهای پیام/