شهرخبر

بررسی موضوعات مهم تهران در جلسات مشترک مجلس و مدیریت شهری


بررسی موضوعات مهم تهران در جلسات مشترک مجلس و مدیریت شهری

عضو کمسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت:در جلسات مشترک مجلس، شورای شهر و شهرداری که قرار است به صورت مستمر برگزار شود، موضوعات مهم تهران طرح و بررسی می‌شود.

علی‌اصغر قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره ضرورت اصلاح قوانین تفسیرپذیر در حوزه حمل و نقل عمومی،  اظهار کرد: به تازگی اعضای شورای شهر، شهردار و نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یک جلسه هم‌اندیشی برگزار کردند و مقرر شد این نشست‌ها به صورت مستمر برگزار شود تا موضوعات اساسی و مهم در آن مطرح و پیگیری شود.

وی ادامه داد: در این جلسات موضوعاتی که برای مدیریت شهری مهم است به نمایندگان مجلس منتقل می‌کنیم و تعامل دوسویه‌‌ای بین شورا، شهرداری و مجلس صورت می‌گیرد تا روی موضوعات مهم انرژی و تمرکز بگذاریم.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: در جلسه اخیر درباره موضوعاتی مانند اصلاح قانون ماده 100 شهرداری بحث شد که یکی از موضوعات جدی شهری محسوب می‌شود؛ موضوع مهم دیگری که در آن جلسه مطرح شد این بود که تهران علاوه بر اینکه یکی از کلانشهرهای بزرگ دنیا محسوب می‌شود پایتخت کشور است اما دولت سهمی در پایتخت بودن تهران نمی‌پردازد.

وی در ادامه گفت: مسئله جا‌به‌جایی پایتخت که موضوعی بسیار اساسی است، همیشه روی آن بحث شده و عملیاتی شدن آن داستان مفصلی دارد؛ ابعاد مختلفی دارد و می‌توان در نشست‌های مشترک بین مدیریت شهری و مجلس پیگیری شود یا دولت موظف به پرداخت سهم پایتخت‌نشینی خود باشد.

قائمی با اشاره به اینکه پایتخت بودن این شهر، هزینه‌هایی به شهر تحمیل می‌کند که شهرداری و مردم در حال پرداخت آن هستند، تصریح کرد: درباره موضوعاتی از این دست در جلسه مذکور صحبت شد؛ با توجه به اینکه قرار است این جلسات ادامه‌ داشته باشد، درباره موضوعی که به آن اشاره کردید و موضوع درستی هم است نیز خواهیم پرداخت.

وی گفت: اعضای شورای شهر درباره موضوعاتی که به منافع شهر مربوط می‌شود حساسیت به خرج می‌دهند موضوع تفسیرپذیر بودن قانون نیز یکی از این مواردی است که پیگیری آن در جلسات مشترک انجام خواهد شد.

انتهای پیام/