شهرخبر

۳۰ هزار میلیارد تومان، هزینه تأمین ۶۰۰۰ دستگاه اتوبوس شهری


30 هزار میلیارد تومان، هزینه تأمین 6000 دستگاه اتوبوس شهری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت: اگر بخواهیم ۶ هزار دستگاه اتوبوس برای شهر تهران تأمین کنیم حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

مجتبی شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی تهران، اظهار کرد: تقریبا همه ناوگان اتوبوسرانی از نظر ضوابط موجود فرسوده محسوب می‌شود و علت آن این است که از حدود 10 سال پیش حمایت دولت از بخش توسعه حمل و نقل عمومی شهری برداشته شده است.

وی ادامه داد: اعداد و ارقامی که در این حوزه پرداخت شده نزدیک به صفر است و شهرداری هم در حد توان خود توانسته تعداد محدودی اتوبوس تأمین کند؛ ما باید سعی کنیم به این موضوع در اولویت قرار گیرد و دولت سرمایه‌گذاری کند زیرا شهرداری با منابعی که در اختیار دارد نمی‌تواند به تنهایی از عهده اورهال این حجم از اتوبوس برآید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: علاوه بر این اگر بخواهیم 6 هزار دستگاه اتوبوس برای شهر تهران تأمین کنیم حداقل 30 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است که شهرداری چنین بودجه‌ای برای این کار در اختیار ندارد.

به گفته شفیعی، با این حال پیگیری‌هایی در حال انجام است که با روش‌های مختلف مانند تهاتر نفت، تأمین منابع مالی با کمک دولت انجام شود.

انتهای پیام/