شهرخبر

حمله انتحاری داعش خنثی شد

منابع عراقی امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که نیروهای الحشد الشعبی حمله انتحاری عناصر گروه تروریستی داعش در استان کرکوک را خنثی کردند.

حمله انتحاری داعش خنثی شد

به گزارش منیبان، منابع خبری عراقی به نقل از یک مقام امنیتی این کشور نوشتند که نیروهای الحشد الشعبی مستقر در استان کرکوک حمله تروریست های داعش را دفع کردند.

بنابر این گزارش، نیروهای تیپ ۱۶ الحشد الشعبی دو مهاجم انتحاری داعش را پس از تعقیب در خیابان «بغداد» واقع در منطقه «تازه» در جنوب شهر کرکوک دستگیر کردند.

به گقته منابع عراقی، این دو عامل انتحاری قصد انجام حمله تروریستی در جنوب کرکوک را داشتند.

در همین پیوند نیز، شامگاه سه شنبه حمله تروریستی داعش به روستای «الهواشه» بخش «المقدادیه» استان دیاله بیش از ۱۰ کشته از عشایر شیعه «بنی تمیم» بر جای گذاشت.

برخی منابع از ۱۳ کشته و ۷ زخمی و ربوده شدن چند نفر دیگر از فرزندان عشایر دیاله خبر داده اند.

همچنین این منابع خبری اعلام کردند ۴ نفر از قربانیان، به دست تروریست ها سربریده شدند.

منابع عراقی افزودند که تروریست ها افزون بر کشتار مردم، باغ ها و خودروهای ساکنان منطقه را نیز آتش زدند.

در پی این واقعه تروریستی، «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق در توییتی نوشت که حادثه تروریستی بزدلانه علیه مردم ما در دیاله تلاشی نفرت انگیز برای بر هم زدن ثبات عراق و یادآوری ضرورت وحدت بخشی به صفوف، حمایت دستگاه های امنیتی، بستن حفره ها (امنیتی)، سبک نشمردن خطر داعش و اهمیت ادامه تلاش ملی برای پایان دادن به پسماندهای آن در کل منطقه است.

‌«مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حمله متعهد شد آن را بی پاسخ نگذارد.

این حمله خونین در حالی انجام می شود که منابع آگاه و رسانه های مقاومت از ماه ها پیش بارها درباره تحرکات داعش در دو استان همجوار دیالی و صلاح الدین و جابه جا شدن تروریست ها با بالگردهای آمریکایی در این منطقه با هدف تهدیدسازی در مرزهای غربی ایران خبر می دهند.

عراق سال ۲۰۱۷ پس از ۳.۵ سال نبرد، پیروزی بر داعش را اعلام کرد، اما با این وجود تحرکات هسته های خفته و بقایای این گروه همچنان در استان های شرقی، شمالی و جنوبی این کشور دست به اقدام های تروریستی می زنند.

وبگردی