شهرخبر

بیانیه حشد شعبی در خصوص حمله تروریستی در دیالی عراق

در این بیانیه آمده است، فرماندهی حشد شعبی بر آمادگی کامل نیرو‌های خود برای تحرک و حضور در هر منطقه‌ای که شاهد نقض امنیتی است، تاکید کرده و تمامی امکانات و توانمندی‌های نظامی و امنیتی حشد شعبی تحت امر فرماندهی عملیات مشترک برای مقابله با هرگونه نقض و حمایت از نیرو‌های مسلح قهرمان وجود دارد.
پ

سازمان حشد شعبی عراق امروز (چهارشنبه) بیانیه رسمی پس از حوادث تروریستی که در روستای "الرشاد" از توابع شهرستان "المقدادیه" در استان "دیالی" رخ داد، صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است، فرماندهی حشد شعبی بر آمادگی کامل نیرو‌های خود برای تحرک و حضور در هر منطقه‌ای که شاهد نقض امنیتی است، تاکید کرده و تمامی امکانات و توانمندی‌های نظامی و امنیتی حشد شعبی تحت امر فرماندهی عملیات مشترک برای مقابله با هرگونه نقض و حمایت از نیرو‌های مسلح قهرمان وجود دارد.

در این بیانیه آمده است: فرماندهی عملیات حشد شعبی آنچه که در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مبنی بر اینکه "حوادث روستای الرشاد در چارچوب مسئولیت نیرو‌های حشد شعبی است "را رد می‌کند.

پس از این حادثه نیرو و تجهیزات از سوی فرماندهی عملیات حشد شعبی در دیالی به مکان وقوع جنایت ارسال شد.

روستای "الرشاد" واقع در جنوب المقدادیه در معرض حمله خشونت‌بار اعضای گروه تروریستی داعش قرار گرفت که در نتیجه آن بیش از ۳۰ تن کشته و زخمی شدند.