شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#برلین#آلمان#نخست وزیر#مهاجران#وزیر کشور

تشدید سیاست‌های برلین علیه مهاجران/ درخواست مقام آلمانی برای ساخت حصار در مرزها


تشدید سیاست‌های برلین علیه مهاجران/ درخواست مقام آلمانی برای ساخت حصار در مرزها

بعد از پیشنهاد اخیر وزیر کشور آلمان برای تشدید کنترل‌های مرزی حالا نخست وزیر ایالت زاکسن پیشنهاد ساخت حصار و دیوار در مرزها برای مقابله با مهاجران را مطرح کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، این روزها کشور آلمان همسو با برخی کشورهای اروپایی دیگر سیاست های سختگیرانه ای را برای مقابله با هجوم مهاجران در برنامه قرار می دهد.

"مایکل کرتشمر"، نخست وزیر ایالات زاکسن آلمان هم بعد از دیداری با "اورزولا فون در لاین"، رئیس کمیسیون اروپایی تاسیسات مرزی مستحکم را وسیله ای موثر برای کنترل هجوم مهاجران در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا دانسته و در این باره گفت: ما برای این منظور به حصارها و احتمالا دیوارهایی نیاز داریم؛ حتی اگر این بسیار تلخ بوده و عکس های زیبایی نسازد. هیچ کس به دیوار کشی علاقه ای ندارد اما اکنون اتحادیه اروپا باید ثابت کند که می تواند از خود دفاع کند.

کرتشمر، پیش از این با رئیس کمیسیون اروپایی در بروکسل هم صحبت کرده بود و درباره پناهندگانی که از بلاروس و لهستان به آلمان می آیند سخن گفته بود.

وی در این دیدار حاکم بلاروس را به دلیل راندن مهاجران به مرزهای اروپایی به انجام یک بازی موذیانه متهم کرده و از اتحادیه اروپا خواست اجازه ندهد توسط وی باج گیری شوند.

این مقام آلمانی همچنین خواستار حمایت از کشورهای لیتوانی، لتونی و به ویژه لهستان در اقدامات خود برای حفاظت از مرزها شده و گفت: این بحران باید از ریشه خشکانده شود.

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان هم برنامه لهستان برای ساخت حصار مرزی دائمی برای جلوگیری از ورود مهاجران به این کشور را قابل درک خوانده و در گفتگویی با نشریه "بیلد" آلمان اظهار داشته است: این مشروع است که ما از مرزهای خارجی اروپا به گونه ای حمایت کنیم که از عبورهای مرزی پناهجویانی که به رسمیت شناخته نشده اند جلوگیری کنیم.

وی همچنین اعلام کرد که کنترل ها در مناطق مرزی آلمان- لهستان تشدید می شود. زیهوفر همچنین گفت که حدود 800 افسر پلیس را به منظور حمایت از پلیس فدرال آلمان برای تقویت نظارت های مرزی به این منطقه اعزام کرده است.

وزیر کشور آلمان در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: در صورت لزوم من آماده‌ام همچنان این کنترل ها را تشدید کنم. ما منطقه مرزی و مرز سبز با لهستان را از نزدیک کنترل خواهیم کرد.

لهستان هم به دلیل هجوم مهاجران از بلاروس هزاران نیرو را در مرزهای خود مستقر کرده است. دولت همچنین ساخت یک حصار دائمی با هزینه 353 میلیون یورو را در دستور کار قرار داده است.

مقامات محلی در آلمان هم با تشدید کنترل های مرزی موافقند. "گردان لندزبرگ" مدیر اجرایی انجمن شهرها و شهرداری های آلمان در این باره گفته است: شهرداری ها از دولت فدرال و اتحادیه اروپا اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود غیر قانونی مهاجران را درخواست دارند.

وی همچنین خواستار کنترل های تصادفی در مرزها و همکاری آلمان و لهستان در امنیت مرزها شده است.

انجمن منطقه‌ای آلمان (DLT) هم خواستار امنیت بهتر در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا شده است. رئیس انجمن شهرهای آلمان هم خواستار افزایش فشارها بر مینسک در این راستا شده است.

در نشست اخیر سران اروپا در بروکسل در 22 اکتبر این مسئله آشکار شد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مسئله سیاست مهاجرتی بسیار دچار جدایی و اختلاف نظر هستند.

کشورهای اروپایی به‌جای یافتن راه‌حلی برای تقسیم عادلانه پناهندگان در این اتحادیه تلاش می‌کنند با ابزار مختلف و حتی با خشونت پای این قشر آسیب‌دیده را که عمدتاً به‌واسطه سیاست‌های غلط همین غربی‌ها به این روز افتاده‌اند از این اتحادیه ببرند.

مناقشات بر سر مسئله تقسیم عادلانه پناهندگان در اتحادیه اروپا همچنان به‌دلیل مخالفت برخی اعضا حل‌ نشده باقی مانده است و همچنان با توجه به پیمان دوبلین، کشورهای مرزی این اتحادیه در معرض هجوم چشمگیر پناهجویان قرار دارند.

بر اساس قاعده دوبلین پناهندگان باید در آن کشوری درخواست پناهندگی کنند که اولین بار به آن وارد شده‌اند و این قاعده فشار زیادی را بر کشورهایی از جمله یونان که در مرزهای خارجی اروپا قرار دارند وارد می‌کند.

انتهای پیام/