شهرخبر
رضوانی: اعزام شناگران به مسابقات مسافت کوتاه قطر کار سختی بود

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: با وجود شرایط سختی که وجود داشت، موفق به اعزام تیم به جام جهانی مسافت کوتاه قطر شدیم و خوشبختانه نتایج قابل توجهی نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها به دست آوردند.

 پرونده مسابقات جام جهانی مسافت کوتاه قطر برای ایران با جابجایی ۴ رکورد ملی و کسب یک ورودی مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان ابوظبی در ماده ۱۰۰ متر آزاد شنا بسته شد.

از این رو «محسن رضوانی» رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در این خصوص روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: برای اولین بار در جام جهانی مسافت کوتاه، ۹ شناگر را اعزام کردیم. انتخابی این مسابقات یک ماه پیش در زنجان برگزار شد و نفرات انتخاب شدند. 

وی ادامه داد: بازیکنان اعزامی، جوانانی با آتیه و با انگیزه بودند که از سوی کادر فنی برگزیده شدند. با وجود شرایط سختی که وجود داشت، موفق به اعزام این تیم به قطر شدیم و خوشبختانه نتایج قابل توجهی در این رقابت‌ها به دست آمد. «سینا غلامپور» سومین شناگر از ایران بود که توانست ورودی مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان ابوظبی که اواخر پاییز برگزار می‌شود را بدست آورد. 

رییس فدراسیون شنا اضافه کرد: «مهرشاد افقری» و «متین بالسینی» نیز شناگرانی بودند که چندی پیش توانستند حد نصاب B المپیک برسند و ۲ سهمیه مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان ابوظبی را کسب کنند. فدراسیون جهانی همیشه این سهمیه را به ایران می‌داد اما حالا خوشبختانه شناگران کشورمان موفق شدند خودشان به این مهم دست پیدا کنند. 

رضوانی: اعزام شناگران به مسابقات مسافت کوتاه قطر کار سختی بود

رضوانی تصریح کرد: جلسه‌ای با «سیدحمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان خواهیم داشت و در آن جلسه در خصوص حضور در بازی‌های آسیایی صحبت خواهیم کرد. در این جلسه به طور حتم در مورد آماده‌سازی شناگران هم صحبت می‌کنیم. سجادی اشراف خوبی به ورزش‌های پایه دارد و از او درخواست می‌کنیم که به این ورزش پایه توجه بیشتری داشته باشد. 

وی افزود: ما در حقیقت سه فدراسیون داریم. در بازی‌های آسیایی، هدفمان قهرمانی در واترپلو است و تلاش می کنیم در شنا نیز فینالیست باشیم. این اتفاقات نیاز به حمایت بیشتر دارد. از همین حالا تمرینات تیم ملی واترپلو به صورت صبح و بعد از ظهر شروع شده و باید به این رشته توجه ویژه شود تا بتوانیم نتیجه‌ای خوب در بازی‌های آسیایی بگیریم.  

رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در خصوص انتخابات این فدراسیون گفت: ۶ نفر برای نامزدی ریاست فدراسیون کاندیدا شده‌اند و از این نفرات، سه نفر تایید صلاحیت شدند. نفراتی که تایید صلاحیت نشدند، می‌توانند این موضوع را پیگیری کنند.