شهرخبر

پرویز برومند در گفت‌وگو با خبرورزشی:

قهرمانی استقلال بعید است/ اسکوچیچ حق نداشت بازیکنان ایرانی را زیر سوال ببرد./ استعداد ما با برزیلی‌ها و آرژانتینی‌ها برابر است

پیشکسوت باشگاه استقلال معتقد است حضور دو گلر خوب به نفع این تیم خواهد بود.

قهرمانی استقلال بعید است/ اسکوچیچ حق نداشت بازیکنان ایرانی را زیر سوال ببرد./  استعداد ما با برزیلی‌ها و آرژانتینی‌ها برابر است
خبرورزشی -

با پرویز برومند پیشکسوت باشگاه استقلال در خصوص شرایط این تیم گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

به نظر می رسد شرایط استقلال بعد از کسب ۲ پیروزی خوب است. نظر شما چیست؟

استقلال خوشبختانه در این ۲ هفته خوب نتیجه گرفته و مهمترین مساله در لیگ برتر کسب امتیازات مسابقات است. به خصوص وقتی یک تیم در بیرون از خانه برنده می شود از نظر روحی و روانی شرایط خوبی ایجاد می کند. در بازی هفته اول شاید ناهماهنگی‌هایی وجود داشت، در این بازی هم در نیمه دوم ذوب آهن خوب بازی کرد اما استقلال به شکلی حرفه ای بازی را پیش برد و در نهایت روی توانایی بازیکنی چون یامگا توانست ذوب آهن را شکست دهد.

در مورد درخشش یامگا چه صحبتی دارید؟

به نظرم فیزیک خوبی دارد و در بازی اول بسیار خوب ظاهر شد. یامگا نشان داد بازیکن پا به توپی است و می تواند خوب حفظ توپ کند و پاس های خوبی هم بدهد. شم گلزنی او در بازی مشخص شد. این بازیکن فقط یک هفته با تیم تمرین کرده بود ولی کارهایی انجام داد که بازیکنی مثل تیام چند سال پیش در استقلال از این کارها می کرد. سبک بازی او در خط حمله شبیه به تیام است.

بعد از تغییرات مدیریتی استقلال به یک آرامشی رسید؛ اینطور نیست؟

بله دقیقا همینطور است. آجرلو سال ها در فوتبال بوده و زیر و بم این رشته را به خوبی می داند. اگر مدیریت او در استقلال ثبات داشته باشد قطعا می تواند سر منشا خیر باشد و به استقلال کمک کند.

خریدهای جدید استقلال را چطور دیدید؟

خب یامگا که کیفیتش را نشان داد و معلوم شد بازیکن مفیدی است. اما در خصوص سایر بازیکنان فعلا چیز خاصی ندیدیم. باید قبول کنیم بازی در استقلال سخت است و آن ها نیاز به زمان دارند. امیدوارم در ادامه عملکرد بهتری از این بازیکنان ببینیم.

استقلال سال هاست که قهرمان نشده و هواداران این تیم خیلی اذیت شدند. به نظر شما امسال استقلال با مجیدی می تواند قهرمان شود؟

خب از الان که نمی شود پیش بینی کرد. به نظرم نباید از این تیم انتظار قهرمانی داشت و این کار کمی بعید است. هواداران واقعا در این سال ها عذاب کشیدند و غصه خوردند. امیدوارم بعد از چندین فصل استقلال بتواند قهرمان شود و دل هواداران را شاد کند.

استقلال دو دروازه بان خوب دارد که هر کدامشان مدعی هستند. به نظر شما حضور همزمان حسینی و مظاهری به استقلال کمک می کند؟

سال ها گلر اول تیم ملی یکی از دروازه بان های استقلال بود. به نظرم تیم های بزرگ مثل استقلال باید دو گلر خوب و مطمئن داشته باشند. اگر هم شما در سال قبل دیدید که بین این دو حواشی به وجود آمد؛ به این خاطر بود که مدیریت خوبی انجام نگرفت. اگر این دو خوب مدیریت شوند هیچ حاشیه ای برای استقلال به وجود نخواهد آمد.

طی روزهای گذشته بین اسکوچیچ و طارمی حاشیه هایی به وجود آمد. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

من در جریان ریز ماجرا نیستم ولی اگر اسکوچیچ به بازیکنان ایرانی حرفی زده و تاکتیک پذیری آنها را زیر سوال برده است؛ باید بگویم کاملا حرف اشتباهی زده و حق نداشت در خصوص فوتبالیست های ایرانی چنین صحبتی بکند. از نظر من استعداد بازیکنان ایرانی با برزیلی ها و آرژانتینی ها برابری می کند و بچه های ما سطح بالایی دارند. این عقیده من است و کاملا به آن ایمان دارم.