شهرخبر

تکمیلی / پمپ بنزین هایی که بسته اند تا دقایقی دیگر باز می شوند / اعزام کارشناسان شرکت پخش به جایگاه‌ های مشکل‌دار

برخی پمپ بنزین ها با از مدار خارج شدن شبکه هوشمند، خودشان اقدام به توقف عرضه بنزین کرده اند که این جایگاهها تا دقایقی دیگر برای عرضه بنزین آزاد در مدار قرار می‌گیرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، درحالی که طبق گفته سخنگوی وزارت نفت با خروج از مدار سامانه هوشمند سوخت، سوخت رسانی با قیمت آزاد درجریان است، گزارش های مردمی حاکی از این است که‌ در برخی جایگاه‌های عرضه سوخت، جایگاهداران عرضه سوخت را متوقف کرده اند.

علی فروزنده، سخنگوی وزارت نفت در این خصوص گفت: در جایگاههایی که عرضه سوخت به صورت کامل متوقف شده، تا دقایقی دیگر عرضه سوخت با نرخ آزاد آغاز می شود.

طبق بررسی ها کارشناسان شرکت ملی پخش در تمامی استان‌ها موظف شده اند با رصد میدانی و مراجعه حضوری به جایگاهها، در صورتی که خروج از مدار سیستم هوشمند سوخت موجب توقف فعالیت جایگاهی شده، بلافاصله امکان عرضه آزاد بنزین در آن جایگاه فراهم شود.

هیچ نگرانی بابت عرضه سوخت در کشور وجود ندارد و فقط سامانه هوشمند دچار نقص نرم افزاری شده و تا رفع این نقص فنی، عرضه بنزین 3000 تومانی در سراسر کشور انجام می شود و سهمیه مردم همچنان در کارتهای سوخت محفوظ می ماند.