شهرخبر

گفتگو|ورود دیوان عدالت اداری به بحث انتخابات شوراها قانونی است؟


گفتگو|ورود دیوان عدالت اداری به بحث انتخابات شوراها قانونی است؟

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت:ورود دیوان عدالت اداری به بحث انتخابات شوراها غیر قانونی است و رای هیئت مرکزی درباره تایید و رد صلاحیت افراد برای این انتخابات فصل‌الخطاب است.

حمیدرضا کاظمی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه پس از برگزاری انتخابات اخیر شوراها آسیب‌شناسی درباره قوانین این انتخابات از سوی هیئت مرکزی نظارت، انجام شد، گفت: جمع‌بندی این آسیب‌شناسی در اختیار کمیسیون قرار داده شد تا در طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها لحاظ شود.

وی با بیان اینکه در بحث انتخابات شوراها دچار ضعف و خلاء قانون هستیم، ادامه داد: امیدواریم با تلاش‌های که هیئت مرکزی انتخابات شوراها داشت و موارد متعددی را احصا کرده است مشکلات برای انتخابات آینده برطرف شود.

نماینده پلدختر در مجلس درباره ورود دیوان عدالت اداری به بحث انتخابات اخیر شوراها، اضافه کرد: ورود دیوان عدالت اداری به بحث انتخابات شوراها غیر قانونی است و رای هیئت مرکزی درباره تائید و رد صلاحیت افراد برای این انتخابات فصل‌الخطاب است.

رئیس هئیت مرکزی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با بیان اینکه اطلاعات داده شده به دیوان عدالت اداری درباره انتخابات شوراهای اخیر اشتباه بوده است، اظهار داشت: اخیر در کمیسیون جلسه‌ای را با مسئولان دیوان عدالت اداری در این زمینه داشتیم که بنده توضیحاتی را ارائه کردم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه به دیوان عدالت اداری اطلاع داده شده که هیئت مرکزی خارج از زمان مقرر افراد را رد صلاحیت کرده است، گفت:این در حالی است که هیئت مرکزی در زمان قانونی افراد را رد صلاحیت کرده و وزارت کشور این افراد را در سامانه ثبت نکرده است و تخلف از سوی آنها بوده است.

کاظمی با بیان اینکه ورود دیوان عدالت اداری به بحث رد و یا تائید صلاحیت‌های انتخابات شوراهای اخیر ترکیب شهرها را به‌هم میریزد، اظهار داشت: هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها براساس قانون عمل کرده و باید با خاطیان در وزارت کشور برخورد شود.

انتهای پیام/