شهرخبر

محمدی: توانایی و سوابق توکلی تاثیر مثبتی در تیم ملی پاراوزنه‌برداری می‌گذارد/ ۱۰ نفر به پاراآسیایی جوانان اعزام می‌شوند


محمدی: توانایی و سوابق توکلی تاثیر مثبتی در تیم ملی پاراوزنه‌برداری می‌گذارد/ 10 نفر به پاراآسیایی جوانان اعزام می‌شوند

دبیر انجمن پاراوزنه‌برداری گفت: با توجه به توانایی توکلی و سوابقی که او در دوران حرفه‌ای و مربیگری داشته، به شدت روی ملی‌پوشان کار می‌کند و امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی هم بگیریم.

بابک محمدی دبیر انجمن پاراوزنه‌برداری و مربی تیم ملی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درخصوص برگزاری اردوی تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان اظهار داشت: ما در ماه آینده و در دو رده سنی باید در مسابقات آسیایی و جهانی شرکت کنیم. در رده جوانان قرار است 10 ورزشکار به بازی‌های پاراآسیایی بحرین در این رده سنی اعزام شوند که در بین آنها 2 وزنه‌بردار نوجوان نیز حضور دارند. این ورزشکاران، امیدهای ما برای بازی‌هایی است که بعد از پارالمپیک 2024 پاریس برگزار خواهند شد. ما قصد داریم درخصوص این نفرات به صورت پایه‌ای عمل کنیم  و امیدواریم برگزاری اردوها برای آنها تداوم داشته باشد تا شاهد کسب موفقیت‌های مختلف در آینده باشیم.

وی ادامه داد: همچنین رقابت‌های جهانی به میزبانی گرجستان و در رده سنی بزرگسالان برگزار خواهد شد که نخستین ورودی و درگاه برای پارالمپیک 2024 پاریس است. در واقع همه ورزشکاران ملزم به حضور در آن هستند تا بتوانند در مسیر کسب سهمیه قدم بردارند. معمولاً بعد از پارالمپیک، سطح مسابقات پایین می‌آید، ولی این بار شرایط متفاوت است؛ چرا که مسابقات جهانی یک درگاه برای پارالمپیک محسوب می‌شود. پس مسابقات سطح بالایی خواهد بود و همه مدعیان قطعاً در آن شرکت می‌کنند.

دبیر انجمن پاراوزنه‌برداری عنوان کرد: با اینکه زمان کوتاهی بعد از پارالمپیک داشتیم و یک کادر فنی جدید هم فعالیتش را آغاز کرده، ولی تمام سعی خود را می‌کنیم بچه‌ها را به سطح روانی و فنی مناسبی برسانیم تا نتیجه خوبی بگیریم.

محمدی با اشاره به انتخاب حسین توکلی به عنوان سرمربی تیم ملی گفت: باید از دو منظر به بازیکنان نگاه کنیم؛ اول وضعیت روحی آنها است. بعد از حضور در پارالمپیک، وزنه‌برداران نیاز به یک ریکاوری روحی دارند، چون فاصله کم است. موضوع دوم نیز بحث ریکاوری جسمی و بدنی است. با توجه به توانایی توکلی و سوابقی که او در دوران حرفه‌ای و مربیگری داشته، به شدت روی بچه ها کار می‌کند و امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی هم بگیریم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر به حضور و درخشش وزنه‌برداران جوانان در مسابقات رده بزرگسالان طی سال‌های آینده امیدوار است؟ گفت: اگر برنامه‌ریزی دراز مدت و منسجم باشد، به یک هدف نهایی هم می‌رسد. خوشبختانه دیدگاه‌ها و برنامه‌ریزی‌های خوبی هم وجود دارد. برای مثال ما باید ابتدا برنامه ریزی کوتاه مدت و در کنارش برنامه دراز مدت داشته باشیم. اگر تغییرات دائمی و مداوم پیش بیاید، تصمیمات ممکن است بر روی کارهایی که انجام شده، تاثیرگذار باشد. با روندی که می‌بینم، فکر می‌کنم در آینده نتایج خوبی را خواهیم دید. ان‌شاءالله یک زیرساخت مناسب برای حضور جوانان در پاراآسیایی 2026 شکل بگیرد تا همین جوانان بتوانند موفق شوند. قطعاً اگر برنامه‌ریزی و تصمیمات درست اتخاذ شود، به لحاظ نیروی انسانی پتانسیل لازم را داریم.

 

انتهای پیام/