مطالعات نشان داده اند که افزودن یک پیمانه دارچین به رژیم غذایی روزانه می تواند به لاغری شما کمک کند. یک قاشق چایخوری عسل و نصف قاشق چایخوری پودر دارچین که به یک فنجان آب جوش اضافه شود نیز می تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را […]

مطالعات نشان داده اند که افزودن یک پیمانه دارچین به رژیم غذایی روزانه می تواند به لاغری شما کمک کند. یک قاشق چایخوری عسل و نصف قاشق چایخوری پودر دارچین که به یک فنجان آب جوش اضافه شود نیز می تواند به کاهش وزن شما کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

فواید دارچین برای سلامتی

به گزارش علاج نیوز، دارچین سرشار از منگنز ، آهن ، کلسیم و فیبر است. از قرون وسطی برای درمان اسهال ، سوء هاضمه و نفخ استفاده می شده است. علاوه بر این ، از گسترش سلول های سرطانی ، تشکیل زخم معده جلوگیری می کند و به درمان عفونت های باکتریایی کمک می کند. دارچین سطح قند خون را به همراه سطح کلسترول بد (LDL) کاهش می دهد در حالی که هیچ تاثیری بر کلسترول خوب (HDL) ندارد. بنابراین ، برای بیماران قلبی و دیابت نوع ۲ مفید است. کاهش سطح قند خون و بهبود نسبت کلسترول به معکوس مقاومت به انسولین یا پیش دیابت کمک می کند. از آنجا که دارچین از نظر طعم شیرین است ، میل به غذاهای شیرین را که عموماً دیابتی ها را درگیر می کند ، برطرف می کند.

دارچین و لاغری

دارچین بر سطح قند خون تأثیر تنظیم کننده دارد و همزمان سطح انسولین را در بدن افزایش می دهد. این فعالیت بیولوژیکی انسولین را تقلید می کند و متابولیسم گلوکز را افزایش می دهد. از آنجا که سطح قند خون بالا می تواند منجر به افزایش ذخیره چربی در بدن شود ، دارچین به جلوگیری از این افزایش ذخیره چربی کمک می کند و شما را قادر به لاغری می کند. علاوه بر این ، بر نحوه متابولیسم قند در بدن تأثیر می گذارد و از تبدیل قند متابولیزه به چربی جلوگیری می کند. دارچین همچنین انتقال غذا از معده به روده را به تاخیر می اندازد. از این رو ، احساس می کنید برای مدت طولانی تری سیر شده اید و کمتر غذا می خورید. این به کاهش وزن شما کمک می کند. دارچین همچنین به بدن کمک می کند تا کربوهیدرات ها را به طور مثرتری پردازش کند و این به شما در کاهش چند کیلوگرم کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که چربی شکم نسبت به اثرات دارچین نسبت به سایر قسمت های بدن حساس تر است.

بیشتر بخوانید

۱۱ روش قطعی برای لاغری بدون رژیم و ورزش

راههای دیگر برای افزودن دارچین به رژیم غذایی روزانه

برای تهیه یک فنجان چای سالم و خوشمزه می توانید دارچین را به چای گیاهی اضافه کنید. از طرف دیگر ، یک قاشق چایخوری دارچین به غلات صبحانه یا بلغور جو دوسر اضافه کنید ، آن را روی نان تست خود بپاشید یا به فنجان قهوه صبح خود اضافه کنید. افزودن دارچین به غذاهایی مانند کره و پنیر و پایهایی مانند پای سیب و هلو طعم آنها را افزایش می دهد. همچنین می توان آن را به آب میوه و آب سیب به همین منظور اضافه کرد. از طرف دیگر ، می توانید کپسول دارچین را به عنوان جایگزین آسان تری برای موارد بالا استفاده کنید.

باید اطمینان حاصل کنید که دارچینی که استفاده می کنید تازه است. با این حال ، دارچین به تنهایی نمی تواند به لاغری دائمی شما کمک کند. برای دستیابی به نتایج مطلوب در برنامه کاهش وزن ، ضروری است که رژیم غذایی مغذی اما کم عاری داشته باشید و به طور منظم ورزش کنید. گنجاندن یک قاشق چایخوری دارچین در رژیم غذایی روزانه شما قطعاً می تواند اشتهای شما را کاهش داده و به شما در کاهش وزن و حتی لایه های چربی در اطراف شکم کمک کند.

مترجم: آیدا نوروزی