شهرخبر

مهم‌ترین مشکل تجارت بین ایران و ترکیه اعلام شد

کارگر آنلاین | دبیر هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر اینکه بهترین راه گسترش همکارهای تجاری ایران و ترکیه تولید مشترک است، گفت: مهم‌ترین مشکل در تجارت بین ۲ کشور، نقل و انتقال پول است.

به گزارش کارگر آنلاین ،  دبیر هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز با تاکید بر اینکه بهترین راه گسترش همکارهای تجاری ایران و ترکیه تولید مشترک است، گفت: مهم‌ترین مشکل در تجارت بین ۲ کشور، نقل و انتقال پول است.

دبیر هیات رییسه اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به اینکه در سال‌های نه چندان دور، حجم تجارت ۲ کشور به بیش از ۲۲ میلیون دلار رسیده بود، گفت: مشکلات موجود سبب شد تا این رقم به هدف تجارت ۳۰ میلیارد دلاری بین این کشورها نرسد.

کامی بر وجود قرابت‌های فرهنگی و اجتماعی بین مردم ۲ کشور تاکید کرد و ادامه داد: تبریز در تجارت ایران با ترکیه مرکزیت دارد و همواره روابط مستحکمی بین تجار تبریزی و ترکیه ای وجود داشته است.

وی با اشاره بر لزوم ارایه و آموزش قوانین لازم به تجار جهت آگاهی هرچه بیشتر آنان از مقررات تجارت در طرف مقابل، خواستار رسیدگی به مشکلات موجود در مرز بازرگان و ارجاع این مشکلات به مقامات آنکارا شد.

تجار ایران و ترکیه باید برنامه بلند مدت برای تجارت ۲ سویه داشته باشند

وی بر ضرورت کسب اطلاعات لازم توسط تجار ۲ طرف تاکید کرد و اظهار داشت: نوعی نگاه و برنامه ریزی کوتاه مدت برای تجارت ۲ سویه وجود دارد که تجار باید با تغییر نگرش خود در پی برنامه ریزی بلندمدت در این راستا باشند.

منبع: ایرنا