شهرخبر

از سوی هایکو ماس اعلام شد؛

واکنش آلمان به تعلیق فعالیت هیئت دیپلماتیک روسیه در ناتو

واکنش آلمان به تعلیق فعالیت هیئت دیپلماتیک روسیه در ناتو

وزیر خارجه آلمان امروز از تصمیم روسیه مبنی بر تعلیق فعالیت هیئت دیپلماتیک این کشور در ناتو انتقاد کرد و گفت: این موضوع کارها را سخت‌ تر از آنچه که هست می‌ کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان امروز دوشنبه در نشستی خبری از تصمیم روسیه مبنی بر تعلیق فعالیت هیئت دیپلماتیک مسکو در ناتو از روز اول ماه نوامبر سال جاری میلادی انتقاد کرد.

وزیر خارجه آلمان در این خصوص ادعا کرد: این موضوع کارها را سخت‌ تر از آنچه که هست می‌ کند. آلمان در چارچوب سازوکار ناتو در پی گفتگو با روسیه است.

«هایکو ماس» اضافه کرد: این تصمیم که در مسکو گرفته شده مایه ناراحتی است و به‌شکلی جدی به روابط ما آسیب می‌ زند.

این در حالیست که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه ساعاتی پیش اعلام کرد که این کشور از اول نوامبر (۱۰ آبان) فعالیت دفتر اطلاع رسانی مسکو در ناتو را تعلیق می کند.

لازم به ذکر است که در روزهای اخیر دبیر بخش امنیتی و دفاعی اسکای نیوز اعلام کرده بود که ناتو در صدد است تا ۸ دیپلمات روسیه را به اتهام انجام فعالیت‌های مغرضانه اخراج کند.

بر اساس اعلام این منبع آگاه، با این تصمیم تعداد افراد هیأت نمایندگی روسیه در ناتو به نصف کاهش خواهد یافت. این افراد قرار است تا پایان ماه جاری میلادی مقر ناتو در شهر بروکسل را ترک کنند.