شهرخبر

نجیب میقاتی: استعفا نمی‌دهم و جلسه کابینه را نیز تشکیل نمی‌دهم


نجیب میقاتی: استعفا نمی‌دهم و جلسه کابینه را نیز تشکیل نمی‌دهم

نخست وزیر لبنان اعلام کرد که بحث استعفایش مطرح نیست و پیش از یافتن راه‌حل، هیچ جلسه کابینه‌ای نیز تشکیل نخواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم « نجیب میقاتی» نخست‌وزیر لبنان در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: وضعیت امنیتی لبنان پایدار است و هیچ ترسی وجود ندارد ، اما از نظر سیاسی، قبل از یافتن راه حلی برای این مشکل جلسه کابینه تشکیل نخواهم داد؛چراکه  نمی‌خواهم هیچ حزبی را تحریک کنم.

پایگاه خبری النشره به نقل از میقاتی در خصوص نحوه حل معضل قضایی نوشت: «من در کار قوه قضائیه دخالت نمی‌کنم و امکان ندارد که تعهدات خود را نقض کنم. این موضع را نیز به همه ابلاغ کرده‌ام. نه تنها در کار قوه قضاییه، بلکه در کار « طارق البیطار» بازپرس قضایی نیز مداخله نمی‌کنم. قوه قضائیه باید خودش اصلاح شود. یک قانون اساسی وجود دارد که نمی توان از آن گذشت».

 نجیب میقاتی معتقد بود که شورای عالی قضایی نمی‌تواند از بیطار درخواست استعفا کند و این حق را نیز ندارد و این موضوع برای یافتن راه‌حلی نیاز به زمان دارد.

میقاتی در مورد درگیری «‌الطیونه»  اعلام کرد: ما باید به  آنچه رخ داده رسیدگی کنیم  تا زمانی که من حضور دارم ، اجازه نمی دهم هیچ گروهی مورد ظلم واقع شود.

میقاتی در مورد استعفای خود تأکید کرد: «چنین درخواستی روی میز نیست. در این شرایط نمی‌توان کشور را ترک کرد ما وظایف اساسی روشن داریم: تدوین برنامه اصلاحات اقتصادی و برگزاری انتخابات پارلمانی به موقع و من به این دو وظیفه متعهد هستم».

انتهای پیام/