شهرخبر

بررسی حضور کابینه دولت سیزدهم در شبکه‌های اجتماعی/صدرنشینی امیرعبدالهیان و قعرنشینی وزیر دادگستری


بررسی حضور کابینه دولت سیزدهم در شبکه‌های اجتماعی/صدرنشینی امیرعبدالهیان و قعرنشینی وزیر دادگستری

«حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه در هر دو بستر رتبه اول تولید محتوا را دریافت کرده است. اغلب کاربران سفرهای وی و صحبت‌های او را بازنشر و پیرامون این اتفاقات اظهارنظر کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همیشه دریچه‌ای برای ارتباط افراد جامعه با اشخاص غیرقابل دسترس بوده است. «مرکز پژوهشی بتا» چندی پیش به بررسی حساب‌های وزرای دولت در دو بستر اینستاگرام و توییتر پرداخت.

در این بین #رضایی ، #ضرغامی ، #عبدالملکی به ترتیب بیشترین دنبال‌کننده در توییتر، #رییسی و بازهم #رضایی و #ضرغامی به ترتیب بیشترین دنبال‌کننده در اینستاگرام را دارا بودند.

از آنجا که تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی پیرامون هر شخص نشان‌دهنده توجه بیشتر کاربران به وی بوده است، در این گزارش به بررسی حجم تولید محتوای کاربران فضای مجازی درباره هر شخص از وزرا در افکار عمومی پرداختیم.

«حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه در هر دو بستر رتبه اول تولید محتوا را دریافت کرده است. اغلب کاربران سفرهای وی و صحبت‌های او را بازنشر و پیرامون این اتفاقات اظهار نظر کردند. بیشترین موضوع، پرداختن کاربران به صحبت ایشان برای پرداخت پول کره جنوبی به ایران بوده است: «اگر کره پولمان را پس ندهد، جلوی پخش سریال‌های کره ای را می‌گیریم.» کاربران این صحبت را تهدیدی جدی برای کره نمی‌دانند.

همچنین دیدارهای امیرعبدالهیان با لبنان و پاکستان و... مورد توجه کاربران بوده است. در این بین برعکس بودن پرچم ایران در دیدار علی باقری با طرف پاکستانی و مقایسه آن با پرچم هدرِ توییتر عبدالهیان؛ و یا به صحبت کردن وی در دیدارها پرداختند.

جایگاه دوم تولید محتوا برای «بهرام عین‌الهی» وزیر بهداشت بوده است. این رتبه با توجه به اخبار کرونا، واکسیناسیون و واردات و ساخت آن امری بدیهی‌ است. اما یکی از موارد مورد توجه کاربران اجباری شدن واکسن بوده است. برخی کاربران اجباری شدن آن را غیرقانونی دانستند.

«حجت‌الله عبدالملکی» وزیرکار و رفاه اجتماعی؛ «حمید سجادی» وزیر ورزش و جوانان؛ به ترتیب در توییتر و اینستاگرام رتبه سوم تولید محتوا را به خود اختصاص دادند. اغلب محتوا پیرامون عبدالملکی انتشار و بازنشر کارهای صورت گرفته از طرف او بوده است.

نکته قابل توجه حضور «امین‌حسین رحیمی» به عنوان وزیر دادگستری به عنوان آخرین شخص در هر دو نمودار توییت رو اینستاگرام است.

انتهای پیام/