شهرخبر

امروز اتفاق افتاد؛

پیشروی ارتش یمن در جنوب مأرب/ عقب‌نشینی نیروهای هادی از «الروضه»

پیشروی ارتش یمن در جنوب مأرب/ عقب‌نشینی نیروهای هادی از «الروضه»

به دنبال پیشروی های گسترده ارتش یمن در جنوب استان «مأرب» نیروهای رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور از منطقه «الروضه» عقب نشینی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله پیشروی های گسترده نیروهای یمنی در نبرد بزرگ مأرب همچنان ادامه دارد. طبق آخرین گزارش ها، نیروهای یمنی در محور جنوبی استان مأرب پیشروی های گسترده ای داشته اند.

بر اساس این گزارش، به دنبال پیشروی های گسترده ارتش و کمیته های مردمی یمن در محور جنوبی استان مأرب، نیروهای «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن چاره ای جز عقب نشینی از منطقه «الروضه» پیدا نکردند.

گزارش‌های میدانی حاکی از آن هستند که نیروهای مقاومت یمن بیش از هر زمان دیگری به تسلط بر ارتفاعات استراتژیک «ملعا» نزدیک شده‌اند. هم اکنون درگیری‌های شدیدی در این جبهه در جریان است. نیروهای مقاومت یمن تاکنون پیشروی چشمگیری به سمت ارتفاعات مذکور داشته‌اند. برخی رسانه‌ها اعلام کردند که شمارش معکوس برای آزادسازی ارتفاعات مذکور آغاز شده است.

نیروهای مقاومت یمن آزادسازی ارتفاعات ملعا را مقدمه‌ای برای آزادسازی شهر الجوبه می‌دانند. موقعیت جغرافیایی شهر الجوبه به گونه‌ای است که به منطقه استراتژیک «حریب» متصل است. این منطقه نیز هم اکنون تحت کنترل نیروهای مقاومت یمن قرار دارد. همین مسأله موجب شده است تا آزادسازی شهر الجوبه به یک مسأله قریب الوقوع تبدیل شده باشد.