شهرخبر

خواص جالب یک حبه سیر !

سیر جزو لاینفک آشپزخانه‌های ماست. فقط چند حبه سیر کافی است تا طعم بی‌نظیری به غذا بدهد. اما آیا می‌دانید که سیر یک ماده غذایی فوق العاده مفید است و می‌تواند برخی از مشکلات زندگی روزمره ما را برطرف کند؟ از درمان مشکلات بهداشتی و آکنه گرفته تا از بین بردن شوره سر و پشه‌ها. سیر حتی می‌تواند شکاف‌ها را نیز از بین ببرد!

اقتصاد آنلاین - فرناز خیابانی؛ فقط کافی است این ماده غذایی را برای بهبود سلامت روده خود امتحان کنید. یک حبه سیر بردارید و آن را خرد کنید. سیر خرد شده را روی یک قاشق غذاخوری قرار دهید و نصف قاشق چایخوری عسل روی آن بریزید. این مخلوط را با معده خالی صبح مصرف کنید و آن را به درستی بجوید. می‌توانید یک جرعه آب روی آن بنوشید اما نه بیشتر از آن.

خواص سیر

یک حبه سیر ، یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با آکنه‌های سختی است که برای از بین رفتن مقاومت می‌کنند. فقط یک حبه را به نصف بریده و روی ناحیه آسیب دیده بمالید. سیر دارای خواص ضد التهابی است که درد آکنه را کاهش می‌دهد و وجود ماده آلیسین در سیر باعث از بین رفتن باکتری‌هایی می‌شود که منافذ پوست شما را مسدود کرده و باعث ایجاد جوش می‌شود.

خواص سیر

اگر از سرماخوردگی، سرفه یا خارش گلو رنج می‌برید، سیر یکی از بهترین‌ راه‌ها برای درمان شماست. کافی است چند حبه سیر را خرد کرده و با یک فنجان آب بجوشانید. بگذارید مخلوط به مدت 5 دقیقه بجوشد. چای را صاف کرده ، در صورت نیاز مقداری عسل به آن اضافه کرده و گرم بنوشید. با این درمان خانگی سرفه یا سرماخوردگی در مدت زمان کوتاهی کاهش خواهد یافت.

آیا از شوره سر که فقط باعث خارش شدید پوست سر می‌شود، خسته شده‌اید؟ از سیر برای درمان آن فوراً امتحان کنید. چند حبه سیر را خرد کرده، مقداری عسل به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. این مخلوط را مستقیم روی پوست سر بمالید و به آرامی ماساژ دهید. بگذارید 15 دقیقه بماند و سپس با شامپو بشویید.

خواص سیر

همچنین گفته می‌شود سیر با بوی خود پشه‌ها را دفع می‌کند. برای تهیه این درمان ، 6-8 حبه سیر را خرد کرده و با مقداری آب بجوشانید. بگذارید مخلوط به مدت 5-10 دقیقه بجوشد. بگذارید آب سرد شود ، صاف کرده و داخل یک بطری اسپری بریزید. این محلول را در سراسر خانه و به ویژه در گوشه‌های تاریک اسپری کنید تا پشه ها دور شوند.

هرنوع زخمی کاملاً دردناک است و اگر به موقع برطرف نشود، می‌تواند منجر به عفونت شود. زخم می‌تواند با فرو رفتن یک تکه چوب یا شیشه باشد که به پوست نفوذ می‌کند و به دلیل اندازه کوچک آن ، بهبود محل زخم کمی دشوار است. برای از بین بردن ترک خوردگی ، سیر را نصف کنید و آن را در محل آسیب دیده با باند پانسمان کنید. خواص ضد باکتریایی سیر به طور طبیعی ترک را از بین می برد.

خواص سیر