شهرخبر

مرگ سیزدهمین نفر در زندان‌های نیویورک در سال ۲۰۲۱


مرگ سیزدهمین نفر در زندان‌های نیویورک در سال 2021

زندان شهر نیویورک از مرگ سیزدهمین زندانی در یکی از بازداشتگاه های این شهر در سال ۲۰۲۱ خبر داده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، زندان شهر نیویورک اعلام کرد: سیزدهمین زندانی از ابتدای امسال تاکنون جانش را در یکی از بازداشتگاه های این شهر از دست داده است.

 

بر اساس این گزارش مرگ 13 زندانی در زندان های نیویورک سال 2021 را به یکی از مرگبارترین سال ها برای سیستم زندان های این شهر تبدیل کرده و بار دیگر موجب تشدید درخواست ها برای اصلاح سیستم زندان های نیویورک شده است.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، ویکتور مرکادوی 64 ساله از اهالی برونکس که هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بیماری سختی گرفته بود، روز جمعه در زندان ریکرز آیلند جان باخته است.

وکیل این زندانی فوت شده در این باره گفت: موکل من از تابستان در بند متهمان به استفاده از اسلحه نگهداری می شده است زیرا قادر به پرداخت وثیقه 100 هزار دلاری برای آزادی اش نبوده است.

مرکادو روز پنجشنبه به خاطر وخامت اوضاع جسمی ناشی از بیماری کرونا به بیمارستان منتقل شده بود.

یک قاضی روز جمعه حکم آزادی مشروط مرکادو را به خاطر وضعیت سلامتی اش صادر کرد ولی او یک ساعت پس از صدور این حکم جان باخته است.

مرگ این زندانی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و انتقادات زیادی درباره وضعیت سیستم زندان های شهر نیویورک مطرح شده است.

انتهای پیام /