شهرخبر

مسعود دانشمند عضو هیات مدیره کانون موسسات حمل و نقل اعلام کرده بود: «در حال حاضر تمام کشتی‌های خارجی به صورت یک سفره وارد کشور می‌شوند اما خطوط کانتینری منظم و معتبر خارجی این ریسک را نمی‌پذیرند.»

ایران شرکت‌های چینی را مسدود کرد؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شرکت‌های چینی و لاینرهایی مانند کاسکو وارد برخی بنادر ایران نمی‌شوند.

مسعود دانشمند عضو هیات مدیره کانون موسسات حمل و نقل اعلام کرده بود: «در حال حاضر تمام کشتی‌های خارجی به صورت یک سفره وارد کشور می‌شوند اما خطوط کانتینری منظم و معتبر خارجی این ریسک را نمی‌پذیرند، حتی شرکت‌های چینی و لاینرهایی مانند کاسکو هم وارد بنادر ایران نمی‌شوند.» از سوی دیگر رییس شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم گفته: «از سال گذشته ورود ناوگان شرکت کشتیرانی ( ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران) به بنادر چین ممنوع است.»

محمود عباس‌زاده سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این باره عنوان کرد: «امریکایی‌ها یک سری تحریم‌های ثانویه علیه شرکت‌های حمل و نقلی که برای جمهوری اسلامی بار می‌آورند یا می‌برند را اعمال می‌کند و این هم حرف جدیدی نیست. طبیعتا اینگونه شرکت‌ها را آمریکا شناسایی و برای آنها محدودیت‌ها و تحریم‌هایی ایجاد می‌کند.»

وی ادامه داد: «اما همه بنادر ما اینطور نیست. برخی بنادر ما را با توجه به نیاز منطقه نمی‌توانند کاملا محدود کنند. هرچند اگر بتوانند هم همین کار را می‌کنند اما خوشبختانه نمی‌توانند. دریا بزرگ است و ما هم راه‌هایی را داریم که مشکل حمل و نقل‌مان را حل کنیم. بالاخره جمهوری اسلامی یکی از  پر قدرت‌ترین ناوگان حمل و نقل دریایی را دارد که بدون توجه به تحریم‌های امریکا از این طرف دنیا تا ونزوئلا و لبنان سوخت می‌برند اما ما هم راه‌هایی داریم که از تحریم‌ها عبور کنیم.»