به گزارش برنا، دکتر سید حمید سجادی در پایان مراسم بررگداشت روز ملی و هفته پارالمپیک در گفت و گو با نمایندگان رسانه های گروهی اظهار داشت: درگیر یک ماموریت خارج از استان بودم اما با افتخار توانستم برای دقایقی در کنار همکاران‌مان حضور پیدا کنم. با افتخار اعلام می‌کنم که بزرگترین رویداد ورزشی پارالمپیک در کشورمان ایران برگزار می‌شود. رکوردی که از شرکت‌کنندگان ثبت شده 60 هزار نفر معلول و جانباز است و این عدد جای تامل دارد. افرادی که دست اندرکار برگزاری مسابقات ورزشی هستند می‌دانند که اجرای این برنامه چقدر سخت است. البته به دلیل شیوع ویروس کرونا دو سال است که این برنامه به صورت نمادین برای نگه داشتن این نهضت برگزار می‌شود. امیدواریم بتوانیم بعد از کرونا دوباره این مسابقات را برگزار کنیم و بتوانیم رکورد 60 هزار ورزشکار را بشکنیم.

وزیر ورزش و جوانان از کمیته ملی پارالمپیک و دیگر فدراسیون‌ها و کمیته‌های مرتبط که ورزش جانبازان، معلولان، نابینایان و دیگر اقشار دارای معلولیت را حمایت می کنند به نیکی نام برد و ادامه داد: به طور مثال در فدراسیون قایقرانی کمیته ورزشکاران خاص پارالمپیک وجود دارد و مسائل این ورزش پیگیری می‌شود. این موضوع در تکواندو و رشته‌های دیگر هم انجام می‌شود که نشان دهنده درک و شعور ورزش ماست که همه به صورت ترکیبی یار و همراه کمیته ملی پارالمپیک هستند. البته فدراسیون‌های تخصصی دیگری را هم داریم که مرتبط با پارالمپیک کار می‌کنند، مثل فدراسیون ورزشی بیماران خاص. به دنبال این هستیم تمام این اقشار در جمهوری اسلامی ایران طبق ضوابط و شرایط دنیا حقوق مدنی‌شان رعایت شود. به دنبال این هستیم این افراد را سازماندهی کنیم تا در مسابقات ملی و جهانی شرکت کنند.

دکتر سجادی با بیان اینکه ورزش برای جانبازان و معلولین هدفش فقط قهرمانی نیست، تصریح کرد: در ورزش جانبازان و معلولان ما اهداف والای انسانی را هم دنبال می‌کنیم. ما به بهانه ورزش این عزیزان را به جامعه بر می‌گردانیم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش افتخارات ورزشکاران پارالمپیکی را مورد توجه قرار داد و گفت: در بازی های پارالمپیک توکیو از لحاظ مرغوبیت مدال بهترین نتیجه را گرفتیم اما همچنان بهترین جایگاه رده بندی کاروان پارالمپیک ایران مربوط به بازی های 2012 است که در رده یازدهم قرار گرفتیم.

دکتر سجادی گفت: خدمت مقام معظم رهبری که رسیدیم، همه عزیزان در جریان هستند که 24 ساعت بعد این مشکل با دستور آقای رئیس‌ جمهور در هیئت دولت برطرف شد. الان با آقای خسروی‌وفا هماهنگ هستیم و اسامی به ما داده شده است. مشکلی وجود ندارد و می‌توانیم در خدمت مدال‌آوران واجد شرایط باشیم.