شهرخبر

روسیه حمله به مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را به شدت محکوم کرد


روسیه حمله به مسجد شیعیان در قندهار افغانستان را به شدت محکوم کرد

وزارت امور خارجه روسیه، ضمن محکومیت اقدام غیرانسانی حمله به مسجد شیعیان در شهر قندهار افغانستان، از دولت طالبان خواست تا اقدامات مضاعفی برای جلوگیری از تکرار چنین حملات تروریستی را در نظر بگیرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو حمله تروریستی به مسجد شیعیان در شهر قندهار افغانستان را بشدت محکوم کرده و بار دیگر از دولت جدید افغانستان می‌خواهند تا اقدامات مضاعف لازم برای تأمین امنیت شهروندان این کشور در سراسر خاک افغانستان را انجام دهند.

در این بیانیه تأکید شده است: «ما ضمن محکوم کردن این اقدام غیرانسانی و وحشیانه، امیدواریم که سازمان دهندگان آن هر چه سریع‌تر شناسایی و به مجازات عمل خود برسند. دولت فدراسیون روسیه به خانواده‌ها و نزدیکان قربانیان این حمله تروریستی تسلیت گفته و بهبودی هر چه سریع‌تر مجروحان این حادثه را آرزو دارد. ضمن اینکه ما از دولت افغانستان انتظار داریم که با توجه به تکرار این حملات تروریستی، اقدامات مضاعفی برای تأمین امنیت مردم در سراسر خاک این کشور را در نظر بگیرند و در مبارزه با گروه تروریستی داعش کاملاً جدی عمل کنند.»  

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با یادآوری این نکته که حملات تروریستی علیه مسلمانان شیعه در افغانستان، پس از روی کار آمدن دولت طالبان در این کشور شدت یافته، افزود: «واضح است که هدف سازمان دهندگان این اقدامات غیرانسانی، برانگیختن نفرت مذهبی و تشدید اختلافات سیاسی داخلی در افغانستان است و لازم است تا قاطعانه با این تلاش‌ها مقابله شود.»

در حمله تروریستی ظهر روز جمعه به مسجدی در شهر قندهار در جنوب افغانستان، حداقل 62 نفر شهید و 68 تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/