شهرخبر

خبرها حکایت از آن دارد که روسیه از تصمیم هسته ای جدید ایران ناراحت و عصبانی شده اند. این عصبانیت را می توان در کنایه های اولیانوف دید.

روس ها از تصمیم هسته ایران عصبانی شدند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

انتخاب/ نماینده روسیه در مذاکرات وین واکنش کنایه آمیزی  به درخواست ایران برای گفتگو با اتحادیه اروپا درمورد متن مذاکرات وین داشت.

اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات وین  در توئیتی نوشت: عاقلانه نبود که درمورد این متن ها با سایر اعضای برجام در مذاکرات وین، گفتگو می شد؟

گفتنی است یک روز پس از سفر نماینده اتحادیه اروپا به ایران، یک مقام ارشد ارشد این اتحادیه گفت تهران برای ازسرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین هنوز آماده نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام که نخواست هویتش فاش شود به خبرنگاران در بروکسل گفت دولت جدید ایران می‌خواهد در مورد متن بدست آمده در ژوئن که پیش از این مذاکره شده بود گفت‌وگو کند.

این در حالی است که معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده مذاکرات وین روز پنجشنبه در تهران با معاون وزیر امور خارجه ایران گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه ایران پس از دیدار علی باقری معاون سیاسی خود با انریکه مورا گفت دو طرف توافق کردند دو هفته دیگر در بروکسل این گفت‌وگوهارا ادامه دهند.

ایران و سایر کشورهای عضو برجام تاکنون شش دور مذاکره در وین داشتند، اما در خرداد ماه به دلیل انتخابات ریاست جمهوری و تشکیل دولت جدید در ایران متوقف شد.

دولت ایالات متحده، که گفته است در صورت بازگشت ایران به تعهدات خود به برجام باز می‌گردد، به‌طور غیرمستقیم و از طریق اتحادیه اروپا با ایران مذاکره کرده است.

هنوز زمان برگزاری دور هفتم این مذاکرات مشخص نشده است و دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی محتوای مذاکرات دولت حسن روحانی در وین است.