شهرخبر

ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ضریب اقامت در استان بوشهر به بیش از 70 درصد رسیده است.

این روزها با سرعت گرفتن واکسیناسیون عمومی و به تبع آن کاهش میزان شیوع ویروس کرونا و زرد و نارنجی شدن شهرها با توجه به بالا گرفتن تب سفر و تعطیلاتی که پشت سر گذاشتیم، نه تنها جاده ها و سواحل شمال کشور بلکه سواحل جنوب کشور نیز مملو از مسافر بود.

محمدحسین ارسطوزاده (مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر) با اشاره به موج مسافرانی که این روزها در بوشهر به سر می برند، از رسیدن ضریب اشغال هتل های این استان به بیش از 70 درصد خبر داد و گفت: طی تعطیلاتی که پشت سر گذاشتیم با رونق سفر و گردشگری روبرو شدیم. اینگونه به نظر می رسد که با فروکش کردن تب کرونا شاهد رونق گردشگری هستیم.

او ادامه داد: با سرد شدن هوا در شمال و سایر نقاط کشور، مسافران به سمت جنوب می آیند و میتوان گفت فصل پرمسافر سواحل جنوبی کشور آغاز شده است. این روزها استقبال مسافران از شهرهای ساحلی بیشتر است و همراه شدن با تعطیلات نیز به این رونق می افزاید. البته در این روزها بیشترین مسافران سواحل بوشهر را گردشگرانی از استان های همجوار تشکیل می دهند و میتوان گفت علاوه بر سواحل و شهر بوشهر، با بازگشایی مجدد موزه ها شاهد حضور گردشگران در موزه ها و اماکن تاریخی نیز بودیم.

ضریب اقامت در استان بوشهر به بیش از 70 درصد رسیده است