شهرخبر

جایگزین شکر و قند را بشناسید/ هم بخورید و هم لاغر شوید

کارگر آنلاین | یونانیان باستان تصور می‌کردند که خدایان چون خوراک بهشتی می‌خوردند فناناپذیر و ابدی گشته‌اند آن‌ها ایمان داشتند که عسل یکی از اجزای مهم این خوراک بهشتی است.

عسل یک ماده غذایی مفید است که از آن می‌توان در بیشتر برنامه‌های کاهش وزن استفاده کرد. اگر در تلاش برای کاهش وزن خود هستید، عسل می‌تواند بسیار مفید باشد. در این مطلب از مجله دلتا درباره فواید عسل برای کاهش وزن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

فواید عسل برای کاهش وزن

عسل و آب گرم
برای اینکه از فواید عسل برای کاهش وزن بیشترین استفاده را ببرید، بهتر است مطمئن شوید عسل کاملا طبیعی خریداری کرده‌اید. باور بر این است که عسل توانایی سوزاندن چربی ذخیره شده در بدن را دارد.

زمانی‌که این چربی برای تولید انرژی و انجام فعالیت‌های روزانه سوزانده می‌شود، شما کاهش وزن تدریجی را تجربه خواهید کرد.

نتایج یک پژوهش نشان داده که ترکیب یک قاشق چای‌خوری عسل با ۱۵۰ میلی‌لیتر آب ولرم و مصرف روزانه این نوشیدنی می‌تواند این روند مفید را تحریک کند.

عسل و آبلیمو

یک قاشق چای‌خوری پودر دارچین با یک قاشق غذاخوری عسل در یک فنجان (۱۵۰ میلی لیتر) آب گرم ترکیب کنید. مواد را به خوبی هم زده و این نوشیدنی را با معده خالی مصرف کنید.

دارچین اثر تنظیم‌کننده‌گی بر مقدار قند خون و سوخت‌وساز گلوکز دارد. میزان بالای قند خون می‌تواند به افزایش ذخیره چربی در بدن منجر شود، از این رو، دارچین اثر مثبتی بر این جنبه از کاهش وزن دارد.

بهبود گوارش
عسل به بهبود گوارش کمک می‌کند که می‌تواند به کاهش وزن استاتیک منجر شود. از این رو، بهتر است عسل را یک ساعت پس از شام میل کنید.

جایگزینی برای شکر
عسل جایگزین خوبی برای شکر است. عسل را می‌توان در نوشیدنی‌های مختلف از جمله چای و آب‌لیمو استفاده کرد. همچنین می‌توان از عسل به جای شکر در تهیه دسرها نیز استفاده کرد.

همواره به یاد داشته باشید