فیلم "مریم و میتیل"، شهرزاد کمال‌زاده را بازیگر کرد/ خانم بازیگری که جمشید هاشم‌پور را قهرمان کودکی‌اش می‌داند


فیلم "مریم و میتیل"، شهرزاد کمال‌زاده را بازیگر کرد/ خانم بازیگری که جمشید هاشم‌پور را قهرمان کودکی‌اش می‌داند

بازیگر سریال "گاندو" می‌گوید که با دیدنِ فیلم "مریم و میتیل" فتحعلی اویسی به بازیگری علاقه‌منده شده و از روزی می‌ترسد که به او کار ندهند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شهرزاد کمال‌زاده بازیگر سینما و تلویزیون میهمان «شب‌نشینی» شد. او در این برنامه تأکید کرد: جدیدترین کارم نارگیل است که پرمخاطب هم بوده است. دنیای کودکان دنیای زیبایی است اما این گروه از جامعه از دوران شیوع کرونا بسیار مظلوم واقع شده‌اند. علاوه بر اینکه از بازی‌هایشان جدا شده‌اند محتوا و سرگرمی خوبی هم ندارند. گاهی کارتن‌های خارجی را آن‌قدر تکرار کرده‌اند که همه مکالمه‌ها را حفظ‌اند این‌ها آینده‌سازان کشور ما به حساب می‌آیند و نباید بگذاریم روحیه‌شان خراب شود. بچه‌ها را دوست دارم و با آنها ارتباط خوبی دارم، معتقدم خیلی از ما جلوتر و باهوش‌ترند و نمی‌توان با آنها به راحتی وارد ارتباط شد. بچه‌های این دوره و زمانه فهمیم‌اند و خوب و بد را تشخیص می‌دهند.

وی بیان کرد: 16 سالم بود که کار بازیگری را شروع کرده‌ام و حالا بیست سال است که کار را از سریال «هزار چشم» شروع کرده‌ام. وقتی فیلم «مریم و میتیل» به کارگردانی فتحعلی اویسی را دیدم از بازیگر شدن خوشم آمد اما اولین استارت کارم را از 16 سالگی زدم. فیلم کوتاهی را کار کردم و بعد از آن به دفتر آقای عیاری معرفی شدم، ایشان از من تست گرفتند و برای اولین بار جلوی دوربین رفتم. قبل از آن هم خیلی جاها تست دادم، اما موفق نبودم. آن روزها محافظت و کنترل زیاد بود و به راحتی پذیرفته نمی‌شدیم خیلی طول کشید و فراز و نشیب‌های خاص خود را داشت. 

بازیگر سینما و تلویزیون درباره دستاورهایش از حرفه‌اش تصریح کرد: بازیگری دستاوردهای قشنگی داشته که از وقتی وارد این فضا شده‌ام توانسته‌ام دوستان و آشنایانی را پیدا کنم که مثل خانواده‌ام هستند، نقش‌هایی را با هم بازی و دنیایی را با هم تجربه کرده‌ایم که شاید کمتر کسی آن را درک کند. دوستان و مخاطبانی را در سراسر جهان پیدا کرده ام که برایم خیلی با ارزش است. 

کمال‌زاده افزود: بازیگری باعث شده که در موقعیت‌های مختلف قرار بگیریم و آن را لمس کنیم. ما هم از دل همین جامعه‌ایم و با کار بازیگری این فرصت برایمان به وجود می‌آید که بودن در نقش همه اقشار را تجربه کنیم. گاهی این تجربه پیامدهای روانی بدی دارد، اما به مرور زمان به ما صبوری می‌دهد.

وی ادامه داد: همیشه نقش منفی بوده‌ام و منفی بودن شخصیت‌هایی که مجبور شده‌اند در موقعیت منفی قرار بگیرند را بیشتر دوست دارم. فوبیای ارتفاع دارم، اما بارها خود را در این موقعیت قرار داده‌ام و دیگران هم با اشتیاق فراوان مرا به این کار تشویق کرده‌اند.

بازیگر سینما و تلویزیون اظهار داشت: هنگام کار پیش می‌آید که یک شب یا دو شب را نخوابیدم اما اینکه بعضی مواقع شب کاریم و بعد روزکار می‌شویم و باید سبک خود را تغییر دهیم فرسایش زیادی دارد.

کمال‌زاده درباره علاقه کودکی‌اش به جمشید هاشم‌پور گفت: تنها شخصیتی که در دوران کودکی او را دوست دارم جمشید هاشم‌پور بود و او به قهرمان زندگی‌ام تبدیل شده بود. خوشبختانه توانستم در یک کار سینمایی با او همکاری کنم.

وی تصریح کرد: هر کاری را که مخاطب با آن ارتباط برقرار کرده و حرفی برای گفتن داشته باشد و بتواند پیامی خوب را به مردم منتقل کند، دوست دارم. هر نقشی که بازی کرده باشم را تا همیشه دوست دارم مگر اینکه خاطره بدی از آن کار یا عواملش در ذهن‌مان مانده باشد. حتی اگر اثر وزن زیادی نداشته باشد، اما باز هم بخشی از وجودم بوده است.

بازیگر سریال «بچه‌های نسبتاً بد» افزود: اگر این مسیر را از ابتدا شروع می‌کردم انجام خیلی از کارها را فاکتور می‌گرفتم و به دانشم می‌پرداختم و وقت بیشتری را با خانواده می‌گذراندم و تشکیل خانواده می‌دادم چون هرچه بگذرد بی‌حوصله‌تر می‌شویم و تشکیل خانواده برای‌مان سخت‌تر می‌شود. بعضی مواقع هم فکر می‌کنم شاید من باید این سبک زندگی را تجربه می‌کردم.

کمال‌زاده ادامه داد: هنوز هم بعد از گذشت 20 سال نگرانم که کسی به من کار ندهد و ترس از این موضوع مرا وحشت‌زده می‌کند. برخی که دانش کمتری دارند جسارت بیشتری دارند، اما من دوست دارم دانشم بیش از پیش باشد. افراد گاهی نیاز دارند برای تأمین انگیزه و انرژی خود جوانان با انگیزه را ببینند و با آنها ارتباط برقرار کنند برای همین به فعالیت در مؤسسه‌ای می پردازم که با جوانان در ارتباط باشم. از این ارتباط فهمیده‌ام که دارم از نسل جدید عقب می‌مانم و باید به روز باشم.

انتهای پیام/