شهرخبر

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال: شرط گذاشتن داوران حرفه‌ای نیست


رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال: شرط گذاشتن داوران حرفه‌ای نیست

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال گفت: اینکه شرط بگذاریم و بگوییم تا کار برابر نشود در مسابقات حضور پیدا نمی‌کنیم، رفتار حرفه‌ای نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابراهیم فیروزی، رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال درباره حضور داوران و ناظران بین‌المللی در تهران به رادیو ورزش گفت: قبل از مسابقات و طبق روال سال‌های گذشته، جلسات هماهنگی با داوران و ناظران را برگزار می‌کنیم. در این جلسه به مواردی از جمله بررسی آخرین قوانین و مقررات مربوط به مسابقات، آشنایی با منشی الکترونیک، آمادگی جسمانی داوران، سطح مطالعات و تست‌های پزشکی می‌پردازیم. این جلسات هم اندیشی با حضور مسئولان فدراسیون برای تبادل انتظارات هر دو طرف انجام می‌شود. امسال هم 4 جلسه حضوری با نفرات محدود و با حضور داوران لیگ برتر آقایان و خانم‌ها و 2 جلسه به صورت وبیناری برای بقیه گروه‌های داوری داریم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که چرا داورانی که دعوت شدند، هزینه‌های خود را پرداخت می‌کنند، خاطرنشان کرد: برای کاری از دوستان دعوت می‌کنیم و هر کسی می‌تواند حضور یا عدم حضور خود را انتخاب کند. بحث منابع مالی مطرح هست ولی تعداد آنان بسیار کم و حدود 5 تا 6 نفر است.

فیروزی در خصوص ناراحتی بخشی از داوران بین‌المللی از دستمزدشان گفت: وضعیت تورم در کشور به گونه‌ای است که خود ما هم آن را حس می‌کنیم ولی اینکه شرط بگذاریم و بگوییم تا کار برابر نشود حضور پیدا نمی‌کنیم، رفتار حرفه‌ای نیست. هر فدراسیونی برای خود منابعی دارد و معمولا دو طرف باید با هم صحبت کرده و به توافق برسند. در سال‌های اخیر فقط سال گذشته و در زمان مدیریت داورزنی، حدود 40 درصد افزایش دستمزد داشتیم. هم وضعیت فدراسیون و هم منابع مالی را باید در نظر بگیریم که هر دو طرف راضی باشند. منابع درآمدی فدراسیون فوتبال قابل قیاس با منابع سایر فدراسیون‌ها نیست.

او درباره مشکلات چند ناظر در سال گذشته از جمله صدری، حق‌بین و پورکاشیان گفت: شرط گذاشتن ایراد دارد و من با این موضوع، مشکل دارم چرا که ما هم دوست داریم از این پیشکسوتان به عنوان ناظر استفاده کنیم. به صورت فردی با آنان صحبت کردم چرا که مسئولیت انتخاب و معرفی آنها با ماست ولی ابلاغ آن توسط سازمان لیگ اتفاق می‌افتد. این اساتید هر زمان که اراده کنند کمیته داوران و من در خدمتشان هستیم.

انتهای پیام/