شهرخبر

عباس‌زاده مشکینی:

سند جامع ایران در منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان تدوین شود

سند جامع ایران در منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان تدوین شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم شاهد تدوین سند جامع و راهبردی سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود عباس زاده مشکینی با بیان اینکه روز گذشته نشست مشترکی با حضور اعضای مجمع نمایندگان شمال غرب کشور از جمله «علی نیکزاد» نائب رییس مجلس، تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی، نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و سفیر ایران در باکو و همچنین تعدادی از مسئولان و کارشناسان معاونت خارجی وزارت اطلاعات پیرامون تحولات قفقاز برگزار شد، گفت:این جلسه به ابتکار مجمع نمایندگان شمال غرب و با حضور جمعی از اعضای کمیسیون امنیت ملی برگزار شد.

وی تصریح کرد: درک واقع بینانه ای از تحولات منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان در میان کارشناسان و مسئولان جمهوری اسلامی وجود دارد و می توان چشم‌انداز روشنی را از این رهگذر برای روابط خارجی ایران و همسایگان متناسب با روابط دوجانبه متصور بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:با تداوم این جلسات شاهد تدوین سند جامع و راهبردی سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان باشیم.