شهرخبر

۱۵ چیزی که می توانید با نوشابه تمیز کنید

اگر در خانه خود نوشابه گاز دارد دارید؛ می توانید به عنوان یک ماده تمیز کننده نیز از آن استفاده کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ اگر در خانه خود کوکا دارید از این نوشابه می توانید به عنوان یک ماده تمیز کننده نیز استفاده کنید. اسیدیته بالا در کوکا برای تمیز کردن وسایل روزمره خانگی مناسب است. ما یک لیست از آن ها را تهیه کرده ایم:

آیا اتومبیل یا موتور شما نشت میکند؟ این می تواند منجر به ایجاد لکه های سیاه درکف حیاط یا گاراژ شود. اگر مقداری کوکا روی لکه بریزید، لازم نیست که اسکراب کنید. بگذارید چند ساعت بماند وسپس روغن را با خیال راحت پاک کنید!

این که آیا هنگام نوشتن از کاغذ خارج شده اید یا بچه ها روی فرش نقاشی می کشند همه ما آن اثرات مزاحم جوهر را می شناسیم. خوشبختانه کوکا می تواند در این جا به شما کمک کند. کمی از نوشابه را روی لکه بریزید و آن را بمالید. سپس از مقداری آب همراه با صابون روی لکه استفاده کنید می بینید که مانند برف نرم در مقابل نور خورشید ناپدید می شود.

توالت

یک نکته قدیمی اما طلایی: نصف بطری کوکا را در توالت بریزید. بگذارید یک ساعت بماند و سپس بشویید. هرگونه لکه را با برس توالت و مایع شوینده از بین ببرید  توالت شما تمیز و براق خواهد شد.

اجسام کوچک زنگ زده را می توان یک شب در یک لیوان کوکا قرار داد. روز بعد آن ها را با یک پارچه تمیز پاک کنید و می بینید که آن ها مانند روز اول می درخشند. هنگام تمیز کردن دوچرخه خود نیز باید این را بدانید. مقداری کولا را روی یک قاب زنگ زده بریزید و آن را به راحتی پاک کنید.

آیا به طور تصادفی وعده غذایی خود را کمی بیش از حد طولانی روی اجاق گاز گذاشته اید؟ این می تواند منجر به سوختن  قابلمه ها شود. پاک کردن این ها کاری غیرممکن است با ریختن یک قوطی نوشابه در تابه، در وقت و انرژی صرفه جویی می کنید. قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و بگذارید یک ساعت بجوشد. پس از آن می توانید ظرف را طبق معمول بشویید و کثیفی ها خیلی راحت تر از بین می روند.

دوغاب بین کاشی حمام و آشپزخانه شما می تواند به سرعت رنگ خود را از دست بدهد. اغلب می بینید که یک رنگ قهوه ای مایل به قهوه ای ظاهر می شود. در حالت ایده آل، ما می توانیم این تغییر رنگ  را در اسرع وقت از بین ببریم.

اگر قبلا مقداری کوکا را روی دوغاب بمالید بسیار راحت تر پاک می شود. اجازه دهید چند دقیقه بماند و سپس با یک اسفنج محکم آن را تمیز کنید.

آیا پیچ و مهره زنگ زده در دیوار دارید؟ آن ها را با کمی کوکا تمیز کنید. آن ها را با مقداری آب و مایع شستشو دهید، نتیجه خوب به نظر می رسد.

آیا علاقه دارید بدانید چه چیزهای دیگری را می توانید با استفاده از کوکا تمیز کنید؟

 تمیز نگه داشتن شیشه جلو برای داشتن دید واضح مهم است. این کار را می توان با کوکا هم انجام داد. یک قوطی نوشابه را روی شیشه جلو بریزید و آن را با شیلنگ بشویید یا یک سطل آب روی آن بریزید.

کوکا می تواند به حفظ سلامت باغ شما کمک کند. چون می تواند حلزون ها را دور نگه دارد و روند تجمع کمپوست شما را تسریع می کند. همچنین یک عامل عالی برای مقابله با دستگاه های چوبی و چنگال پرچین زنگ زده شما است.

هر چند وقت یکبار باید از تجمع رسوبات آهکی در کتری خلاص شوید. البته شما نمی خواهید قطعات کوچکی از مواد موجود در چای خود را ببینید. کوکا آماده است تا به شما در این کار کمک  کند. کتری را با کوکا پر کنید و بگذارید بجوشد. بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید. خداحافظ، سنگ آهک!

هیچ چیز بدتر از ایجاد لکه روی لباس های مورد علاقه شما نیست. خون، چربی، هرگز خوشایند نیستند. اگر لکه زیادی روی لباس خود دارید یک قوطی کوکا به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید. استفاده از شوینده یا پودر معمولی خود را فراموش نکنید. آن را در یک حالت معمولی قرار دهید. این جالب  است که پس از اتمام کار چیزی را مشاهده نکنید.

یک پارچه را در کوکا خیس کنید و سپس آن را روی لکه رنگ قرار دهید. حوله را برای مدتی رها کنید تا کوکا بتواند جادوی خود را انجام دهد. سپس می توانید با آب و صابون خیلی راحت لکه را پاک کنید.

اگرچه این موضوع در زمره اقلام روزمره قرار نمی گیرد... اگر صاحب  استخر هستید، این نکته به ویژه برای شما مناسب است. دو لیتر کوکا در استخر خود بریزید و خواهید دید که زنگ زدگی و دیگر لکه ها از بین می روند.

نه تنها شیشه های ماشین بلکه می توانید گیره های باتری خودرو را با کمی کوکا تمیز کنید. کمی کوکا روی گیره ها بریزید بلافاصله تفاوت را مشاهده خواهید کرد.

کوکا یک راه عالی برای تمیز کردن اجسام از جنس کروم است. یک پارچه تمیز کننده را در کوکا خیس کنید و از آن برای تمیز کردن اجسام کرومی مانند قطعات خودرو، قلاب کت،  دوش، قطعات دوچرخه و لامپ استفاده کنید.