چرایی و برکات وحدت اسلامی در حرم حضرت معصومه(س)

هم‌زمان با ایام ولادت رسول خدا(ص) و هفته وحدت چرایی و برکات «وحدت در جامعه اسلامی» و همچنین «سیره نبوی» در قالب حلقه‌های معارفی برای بانوان در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها تشریح می‌‍شود.

امام خمینی(ره) با نام گذاری ایام ولادت حضرت رسول(ص) از نهم ربیع تا هفدهم ربیع‌الاول به نام هفته وحدت سنگ بنای وحدت جامعه اسلامی را فراهم کردند که نهم ربیع به اعتقاد اهل‌سنت و هفدهم ربیع به اعتقاد شیعیان سالروز میلاد پیامبر(ص) است.

سخنرانی این حلقه معارفی را خانم میرامام برعهده دارد و این حلقه معرفتی در نوبت عصر روز شنبه از ساعت ۱۶:۳۰ در رواق حضرت خدیجه سلام الله علیها برای بانوان برگزار می‌شود.

در این حلقه معرفتی برای بانوان اهمیت وحدت به عنوان اوجب واجبات در جامعه اسلامی و دلایل اهمیت وحدت و اینکه چرا دشمنان اسلام به دنبال جلوگیری از وحدت میان امت اسلامی هستند برای بانوان حاضر در رواق حضرت خدیجه سلام الله علیها بیان خواهد شد.

همچنین همزمان با ماه ربیع و هفته وحدت در قالب حلقه معرفتی «مقام و منزلت پیامبر اسلام(ص)» با سخنرانی خانم اخوت در نوبت صبح روز چهارشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ در رواق حضرت خدیجه سلام الله علیها مقام و منزلت پیامبر(ص) برای بانوان تبیین خواهد شد.

برای دختران کودک و نوجوان نیز همزمان با هفته وحدت و سالروز ولادت پیامبر(ص) برنامه‌های متنوع فرهنگی از طریق کانال‌های « شده‌ام ۹ ساله» و «معصومانه» انجام خواهد شد.

منبع: حوزه