خالی بودن ویلاها دلیل افزایش ۱۵ درصدی سرقت در محمودآباد

خالی بودن ویلاها دلیل افزایش ۱۵ درصدی سرقت در محمودآباد - کراپ‌شده

فرمانده انتظامی محمودآباد گفت: در محمودآباد افزایش ۱۵ درصدی سرقت را داریم چون در بخش سرخرود ما ویلاهای خالی از سکنه زیادی داریم که برای سارقان وسوسه انگیز بوده است.

به گزارش مشرق، محمود حسین‌زاده فرمانده انتظامی محمودآباد شامگاه چهارشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۰ در نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی به مناسبت هفته ناجا،اظهار کرد: احساس می‌کنیم در حوزه مبارزه با بدحجابی در سواحل نیروی انتظامی تنها شده است و مسؤولانی که برای آنها وظیفه تعیین شده پای کار بیایند و در حوزه فرهنگی کار کنند تا بتوانیم بحث پیشگیری را در حوزه بدحجابی و بی‌حجابی و بداخلاقی مثل سگ‌گردانی داشته باشیم.

فرمانده انتظامی محمودآباد گفت: در بحث امنیت سواحل در طول سه ماه ما کلا در ساحل حضور داشتیم و در بحث پیشگیری از سرقت،امنیت اخلاقی،کمک به ناجیان غریق همه این موارد را در طی تابستان انجام دادیم.

حسین‌زاده درباره کمک‌های شهرستانی برای اینگونه افراد آسیب‌پذیر یادآور شد: در جلسه شورای تامین شهرستان مصوب شد که شهرداری‌ها و دهیاری‌های محمودآباد بخشی از هزینه‌های کمپ بازپروری ترک اعتیاد را بپردازند تا ما بتوانیم این افراد را جمع کنیم تا شاهد کاهش مشکلات اجتماعی و سرقت باشیم و برنامه بعدی برای افراد پاک برگشته از کمپ بوده تا بتوانیم برای آنها شغل ایجاد کنیم و این افراد بعد از رهایی از اعتیاد رها نشوند.

خالی بودن ویلاها دلیل افزایش ۱۵ درصدی سرقت در محمودآباد

فرمانده انتظامی محمودآباد با اشاره به ناقص بودن پایش تصویری در سطح شهرستان عنوان کرد: برای تامین امنیت محلات و کاهش سرقت در روستاها بسیج باید به یاری ما بیایید.

وی با بیان اینکه در محمودآباد افزایش ۱۵ درصدی سرقت را داریم چون در بخش سرخرود ما ویلاهای خالی از سکنه زیادی داریم که برای سارقان وسوسه انگیز بوده، گفت: امسال در زمینه دستگیری سارقان و اموال مکشوفه ۳۰ درصد افزایش کشفیات را داشتیم و علت عمده این مسائل این است که پایش تصویری سطح شهر هنوز کامل نیست و کلید این واحد در دست پلیس نیست و وقتی صنوف پرخطر طی دو سال اخیر برای حفاظت از واحدهای خود به سامانه مهام متصل نمی‌شوند ما چه کاری می‌توانیم بکنیم و برای حفظ امنیت در مناطق مختلف باید بسیجیان و معتمدان محلی و شوراها پای کار بیاییند.

رئیس پلیس محمودآباد تاکید کرد: مهمترین چالش و دغدغه ما در محمودآباد کنترل سواحل بوده که باید  در این زمینه مدیریت شود تا از آن برای ارتقای وضعیت اقتصادی شهروندان استفاده شود.

منبع: فارس