شهرخبر

بلومبرگ: ایران پیشنهاد بازگشایی کنسولگری‌های مشهد و جده را مطرح کرده است


بلومبرگ: ایران پیشنهاد بازگشایی کنسولگری‌های مشهد و جده را مطرح کرده است

یک رسانه آمریکایی به نقع از منابع آگاه مدعی شد که ایران به عربستان پیشنهاد کرده است که دو طرف برای نشان دادن حسن نیت خود در مذاکرات دوجانبه، کنسولگری‌های متبوعشان را در مشهد و جده بازگشایی کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که ایران در مذاکرات اخیر با عربستان سعودی پیشنهاد بازگشایی کنسولگری‌های دو کشور در مشهد و جده را برای نشان دادن حسن نیت طرفین مطرح کرده است.

این منابع آگاه که بلومبرگ به نام، سمت یا حتی ملیت آنها اشاره‌ای نکرده است، به بلومبرگ گفته‌اند که مذاکرات میان ایران و عربستان به‌طور کلی در حال پیشرفت است، اما وقتی کار به جزئیات می‌رسد، کندتر پیش می‌رود.

روز دوشنبه 19 مهرماه خبرگزاری فرانسه به نقل از یک «دیپلمات ساکن عربستان سعودی» اعلام کرد که ایران و عربستان در آستانه یک توافق برای کاهش تنش‌ها و برقراری مجدد روابط دیپلماتیک قرار دارند.

این دیپلمات که خبرگزاری فرانسه نامش را فاش نکرده و صرفاً از او به‌عنوان یک دیپلمات آگاه از جریان مذاکرات ایران ـ عربستان نام برده، به خبرگزاری فرانسه گفته است که عادی‌سازی روابط ایران و عربستان ظرف چند هفته آینده رسماً اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/.