شهرخبر

با این روش، تمام اضطرابت رو تخلیه کن

سلامت/استرس و اضطراب می تواند وضعیت جسمی و روحی شما را مختل کند. شما می توانید برای تخلیه تمام اضطراب و استرس ها نوعی مدیتیشن خاص را روزانه انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است آنقدر درگیر استرس خود باشید که متوجه نشوید ناراحتی هاس جسمی مانند سر درد، کمر درد، شانه درد و تنش های عضلانی که تجربه می کنید؛ دقیقاً با وضعیت روانی شما مرتبط هستند. مدیتیشن اسکن یا اسکن مدیتیشن بدن یک راه عالی برای از بین بردن این تنشی است که شاید خودتان متوجهش نباشید.

مدیتیشن اضطراب

فواید تمرین منظم مدیتیشن اسکن
هنگامی که این مدیتیشن را روزانه انجام دهید و آن را تمرین کنید، فواید را در جسم و ذهن خود می بینید. تحقیقات نشان می دهد که کاهش استرس یکی از اصلی ترین فواید مدیتیشن اسکن بدن است که فواید جسمی مثل کاهش التهابات، خستگی و بی خوابی دارد.

در چنین حالتی اسکن بدن، تنش های روانی و جسمی را از بین می برد. این نوع از مدیتیشن یک راه کاربردی و تاثیرگذار است که به شما کمک می کند تا وضعیت ریلکسی را هنگام ابتلا به هر گونه تنش پیدا کنید.

مدیتیشن کاهش اضطراب

روش؛ چگونه مدیتیشن اسکن بدن انجام دهیم؟
انجام دادن اسکن بدن مانند همه انواع مدیتیشن راهکار ساده ای دارد که در ادامه، دستورالعمل آن را برای شروع به شما معرفی می کنیم.

راحت باشید

مدیتیشن رفع اضطراب

نسبت به پاهای خود آگاهی داشته باشید
اکنون به آرامی توجه خود را روی پاهایتان معطوف کنید. این احساس را در پا پیدا کنید و اگر متوجه درد شدید، آن را بپذیرید و هر احساس و فکری که به شما رجوع می کند را پذیرا باشید و به آرامی نفس را بیرون بدهید.

داخل تنش ها تنفس کنید

مدیتیشن اسکن بدن

سایر نکات