شهرخبر

رئیس جمهور قزاقستان کابینه دولت این کشور را منحل اعلام کرد

رئیس جمهور قزاقستان کابینه دولت این کشور را منحل اعلام کرد

رئیس جمهور قرقیزستان امروز با صدور حکمی، «اولوق بیک ماریپوف» نخست وزیر این کشور را عزل و تمامی کابینه را نیز منحل اعلام کرد.  

به گزارش مشرق به نقل از تاس، «سدیر جباروف» رئیس جمهور قرقیزستان امروز با صدور حکمی، «اولوق بیک ماریپوف» نخست وزیر این کشور را عزل و تمامی کابینه را نیز منحل اعلام کرد.

در بیانیه ای که کاخ ریاست جمهوری قرقیزستان در همین خصوص صادر کرده آمده است: رئیس جمهور فرمان استعفای کابینه وزیران قرقیزستان را امضا کرد. بر اساس سند صادر شده، دولت فعلی برکنار شده است.

گفته می شود رئیس جمهور قرقیزستان، همچنین با صدور حکمی جداگانه، ماریپوف را نیز از سمت نخست وزیری این کشور عزل کرده است.

در بیانیه صادر شده در خصوص انحلال کابینه همچنین تاکید شده تمامی مدیران دولتی تا زمان تعیین کابینه و انتصاب مدیران جدید، فعلاً در سمت های خود ابقا خواهند شد.

جباروف در احکام جداگانه دیگر، «عاقل بیک جباروف» وزیر اقتصاد این کشور را به سمت رئیس جدید کابینه و رئیس دستگاه اداری ریاست جمهوری منصوب کرده است.

لازم به ذکر است این تغییرات در پی امضای قانون اساسی جدید قرقیزستان انجام شده که روز گذشته توسط رئیس جمهور این کشور به امضا رسیده و بر اساس آن، شخص رئیس جمهور از این پس، ریاست کابینه را نیز بر عهده داشته و سمت نخست وزیری از نظام سیاسی قرقیزستان حذف شده است.

منبع: مهر