شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#واحد مسکونی#دارای#بنیاد

تحویل 1400 واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و مشارکت سایر نهادها، 1400 خانواده دارای دومعلول به بالا صاحب خانه شدند.


به گزارش شریان نیوز،صبح‌امروز (سه‌شنبه) درمراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی و هیئت همراه، معاونان هماهنگی و اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی درمحل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام ، آیین تحویل ١۴٠٠ واحد مسکونی به خانواده‌های دارای دو معلول به بالا برگزار شد.

سیدمصطفی سیدهاشمی معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: سال گذشته تفاهمنامه مشترکی به منظور ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول بین ستاد اجرایی فرمان امام، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن منعقد شد که سهم ستاد دراین قرارداد 50 میلیارد تومان تعیین شد.

وی افزود: بعد از یکسال، ١۴٠٠ واحد ازاین خانه‌ها در هر 31 استان کشور ساخته و آماده شده و امروز تحویل صاحبان آن میشود تا بخشی از بارسنگینی که بر روی دوش این افراد است برداشته شود.

سیدهاشمی گفت: حداقل متراژ ساخته شده برای هر واحد ٧٠ مترمربع و حداکثر آن ٩٠ مترمربع است که با توجه به موقعیت مکانی این میزان متغیر می‌شود ، همچنین این واحدها به گونه‌ای طراحی شده که نقل و انتقال معلولان با مشکل مواجه نشود و شرایط لازم در طراحی آنها لحاظ شده است.

وی خاطرنشان کرد:همچنین تاکنون ٣ هزار طرح اقتصادی اجتماع‌محور برای معلولان توسط بنیاد برکت اجرایی شده است.

سید هاشمی با اشاره به اینکه حل معضل مسکن افرادمحروم یکی از سیاستهای جدی ستاد اجرایی فرمان امام است افزود: قرارداد ساخت ١۶٠ هزار واحد مسکونی ارزان قیمت را برای محرومین امضا کرده‌ایم که این واحدها طی ٢ سال ساخته خواهند شد و ازاین تعداد ۵٠ هزار واحد در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام همچنین از ورود این مجموعه برای بازسازی مدارس و منازل آسیب‌دیده در زلزله اندیکای خوزستان خبر داد و افزود: حسب دستور ریاست ستاد اجرایی فرمان امام ، بازسازی و تعمیر کامل ۵۴ مدرسه و  ۴٠٠ واحد مسکونی آسیب‌دیده در زلزله اخیر اندیکا در دستور کار بنیاد برکت قرار گرفت، همچنین برای جبران مشاغل ازبین رفته دراین منطقه نیز ١۵٠ طرح اقتصادی اشتغالزا را دراندیکا اجرا خواهیم کرد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز دراین مراسم گفت: اصل در حکومت پیامبر(ص) ، زمینه‌سازی برای فعالیت اقتصادی مردم بوده و قوانین اقتصادی به ترتیبی بوده است که مردم خودشان کار اقتصادی انجام دهند. تنها جایی که پیامبر(ص) دستور دادند که از بیت‌المال برای مردم  هزینه شود در حوزه مسکن بوده است.

عبدالملکی افزود: برای جامعه اسلامی مسکن و سرپناه مهم است و اگر مردم خودشان نتوانند آن را تهیه کنند، حکومت موظف است برای آنها هزینه کند. در این اولویت‌بندی افرادی مانند محرومین و معلولین درصدر اولویت‌ها قرار دارند.

وزیرکار افزود: معلولان و خانواده‌های آنها حقی به گردن دولت و حاکمیت و مردم و خیرین دارند که مهمترین آن تأمین مسکن مناسب است.

وی با قدردانی از اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام درحوزه خدمت‌رسانی به مناطق محروم و تلاش برای ایجاد فرصت‌های برابر درکشور گفت: از ستاد اجرایی فرمان امام ممنونم بابت ورود به مقوله مسکن معلولان و طراحی یک مدل خلاقانه و جهادی برای هم‌افزایی و به خدمت گرفتن توان سایر نهادها که قابل تکثیر درهمه‌جای کشور هم هست و قطعا دولت سیزدهم هم ازاین به بعد کمک بیشتری خواهد کرد تا به جایی برسیم که هیچ خانواده دارای معلولی معضل مسکن نداشته باشد.

در ادامه این مراسم کلید دو واحد مسکونی در استان تهران به صورت نمادین به دو خانواده دارای دومعلول اعطا شد. همچنین در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با سه استان کرمان، کردستان و گیلان ، تعداد دیگری از این واحدها تحویل صاحبان خود شدند.